4/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

Hayalet Kitap ve Varolmayanlar'ın ardından öyküye dönen Doğu Yücel, Güneş Hırsızları ile okuru karanlıkta güneşi aramaya çağırıyor.Güneş Hırsızları hayal gü ... Tamamını gör
14,91 TL
21,3 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Hayalet Kitap ve Varolmayanlar'ın ardından öyküye dönen Doğu Yücel, Güneş Hırsızları ile okuru karanlıkta güneşi aramaya çağırıyor.

Güneş Hırsızları hayal gücüyle şaşırtan, sivri diliyle tabuları sarsan, ince mizahıyla gülümseten 12 istasyonlu bir "arama kurtarma" yolculuğu. Bu yolculuk boyunca eski bir sinema salonunda sihirli bir deneyim de yaşayacaksınız, kendinizi ilk uzaylı-insanoğlu buluşmasının başrolünde de bulacaksınız. Uzak bir gelecekte Güneş'e doğru uçtuğunuz da olacak, ilk çağlarda bir mağarada ölüm kalım savaşı verdiğiniz de... Büyülü gerçekçilikten distopya edebiyatına, masallardan şehir efsanelerine geniş bir yelpazede anlatılan öyküler günümüzün ironik bir resmini çiziyor. Ayakları yere basan ama ayaklarınızı yerden kesmeyi ihmal etmeyen öyküler bunlar.Güneş Hırsızları'nı okuduktan sonra dünyaya ve tabii ki güneşe bambaşka bir gözle bakacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Nilay Kaya
Güneşin yeni ışıklarıyla gelen öyküler

Genç kuşak Türk edebiyatına yakından bakacaksak "tür edebiyatı" yaratma konusunda çaba gösteren yazarların yapıtlarına özellikle dikkat etmek gerekiyor çünkü onlar 1950'lerde boy atan modernist eğilimlerin etkisiyle yola devam eden; Sait Faik, Yusuf Atılgan, Oğuz Atay gibi yazarların "paltosundan çıkmakla" övünen bir edebiyatçı kalabalığının "ciddiyet ve yüksek edebiyat" talebiyle kolaylıkla gözden kaçıveriyorlar. Polisiye ya da bilimkurgu, gotik ya da fantastik, Türk edebiyatındaki tür denemeleri çoğunlukla sadık okuyucular ve yazarları arasında kapalı devre bir sistem olarak varlıklarını sürdürmeye devam ediyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%60
%20
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!