Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Gün Ortasında Arzu Kitap Açıklaması


Behçet Çelik'in 2008 Sait Faik Hikâye Armağanı'nı kazanan kitabı Gün Ortasında Arzu'da on sekiz öykü yer alıyor. Günümüz insanının içdünyasına, başkalarıyla girdiği ilişkilerdeki anlık gerginliklere, yaşadığımız çevreden yükselen sese, kokuya uzanıyor her biri. Çelik'in öyküleri yetkinlikle aktarılmış ayrıntılardan alıyor gücünü. Okuru yaratıcı bir okuma deneyimine sürüklüyor; öykünün, yazının ortağı kılıyor. Gün Ortasında Arzu, son dönem edebiyatımızın en parlak kitapları arasında.
"Gün Ortasında Arzu, Behçet Çelik'in öykücülüğündeki en önemli basamağı gösteriyor. Bu düzeyin son kitabında ortaya çıkması yazarın sürekli gelişme çizgisinin yukarı doğru ivmelendiğinin işaretidir."
Semih Gümüş, Radikal Kitap, 8 Şubat 2007
"Öykülerde asıl anlatılan zaman bugün değil, geçmiş; asıl anlatılan kişi kahraman değil, öteki; anlatılan mekân ise bulunan yer değil, özlem duyulan yer. Yazar da aynı öykülerinde anlattığı, suskunluklarıyla suçlanan erkek kahramanları gibi, bize şimdi, burada, nasıl gibi basit şeyler anlatmıyor, asıl anlatmayı seçtiği, anlatmadıkları. Ve bunda çok başarılı."
Asuman Kafaoğlu-Büke, Taraf, 13 Mayıs 2008


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.01.2020

İçgörünün Güzel Örnekleri

Gün Ortasında Arzu, yazarın diyalogdan ziyade içgörüyü, iç konuşmaları tercih ettiği ödüllü bir bir öykü kitabı. Pişmanlıklar, kırgınlıklar, özlemler, beklentiler öykülere yedirilmiş ve düzeyli biçimde anlatılmış. Yalnızlık teması etkili biçimde vurgulanarak, bir nevi tutunamayan insan, tutunmayı çok da istemeyen yazar tipilojisi eksiklikleriyle, yanlışlarıyla, hatalarıyla kurgulanarak anlatılmış. Yazarlık hevesi içinde olan insanların kendilerinden birşeyler bulabileceği öyküler de var kitapta. Okumaktan pişman olunmayacak, düzeyli, sarih öykülerden oluşan Gün Ortasında Arzu okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.