Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Gün Gün Drucker Kitap Açıklaması

 


"Drucker'ın yazıları yöneticilik mesleğinde kilometre taşlarıdır."

Harvard Business Review"Hangi kitaplarınızı okumalıyım?", "Çalışmalarınızda personel yerleştirmeyi en iyi ele alan bölümü nasıl bulabilirim?" Bunlara benzer yarım düzine soruyla karşılaşmadığım tek bir hafta geçmiyor. Altmış beş yılda yayımlanmış otuz dört kitaptan sonra bu soruları cevaplamakta kendim bile güçlük çekiyorum.

Gün Gün Drucker bu sorulara yanıt vermek niyetiyle hazırlandı. Belli bir düzen içinde -doğrudan kendi yazılarımdan alınmış- bana ait anahtar bir ifadeyi yine benim yapıtlarımdan alınan birkaç satırlık yorum ve açıklama izliyor. Bu yorum ve açıklamalar geniş bir konu başlıkları yelpazesi altında sunuluyor: yönetim, iş dünyası ve dünya ekonomisi; değişen toplum; inovasyon ve girişimcilik; karar oluşturma; değişen işgücü; kâr amaçsız kuruluşlar ve yönetimi...

Fakat bu kitaptaki en önemli bölüm, her sayfanın sonundaki boşluklardır. Bu boşluklar okurun kendi katkısını -eylemlerini, kararlarını ve bu kararlarının sonuçlarını- eklemesi için ayrıldı. Çünkü bu bir eylem kitabıdır.

Peter F. DruckerSayfa Sayısı: 438

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.