0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
26,6 TL
35,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Gümrük Birliği - Politik İktisadi Sorunsalı Kitap Açıklaması

Yaklaşık yarım asır önce, o günün koşullarına göre şekillendirilmiş bir ticari anlaşmanın bugünkü etkinliği doğal olarak tartışmalı hale gelmiştir. Bu süre içerisinde Küresel ekonomiden Avrupa Birliği ekonomisine, Türk ekonomisinden Avrupa Birliği'nin siyasi yapısına ve Türkiye'nin nüfusuna çok büyük değişiklikler meydana gelmiştir.

Gümrük Birliği'nin güncellenmesinden Gümrük Birliği'nin uygulanmasında ortaya çıkmış bulunan tek taraflılık gibi bir çok sorunun çözümü öncelikle Avrupa Birliği ile geliştirilecek siyasi bir diyalog mekanizmasından geçtiğini öncelikli olarak belirtmeliyiz. Avrupa Birliği –Türkiye Gümrük Birliği'nin basit bir ekonomik bütünleşme hareketi olmadığı, 1963 Ankara anlaşması ile başlayan Avrupa Birliği'ne tam üyelik yürüyüşünün çok önemli bir kilometre taşı olduğu akıldan çıkarılmayarak, Gümrük Birliği'nin geleceğine ilişkin kararların alınmasında, Türkiye'de sık sık düşülen salt ekonomik ölçütlere değerlendirme yapma yanlışından da bir an önce vazgeçilmelidir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.