Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm kitabı, hakikatin siyaset sahnesinde ters yüz edilmesinin en dramatik örneğini ele almaktadır.

Bu kitap, Kemalizm'in anti-teziymiş gibi ortaya çıkan, toplumsal ve siyasal tabanını bu argüman üstünden genişleten dini görünümlü "GÜLEN" hareketinin, bilgi felsefesinden eğitim ve okul anlayışına, örgütlenme tarzından devlet ve milliyetçilik anlayışına, siyasal ideolojisinden dönüşümü topluma dayatıcı jakobenizmine kadar "seküler" Kemalizm'in "dinci" versiyonu olduğunu delilleriyle ispatlayan bir çalışmadır.

Kitap, dindar kesim arasında GÜLEN hareketini yakından izleyen ve yıllardır yazıları ile kriti eden siyaset bilimci Doç. Dr. Adem Çaylak'ın 30 yıllık siyasal serüveninden elde ettiği gözlemlerin ve titizlikli bilimsel araştırmasının bir ürünüdür. Kitapta Kemalizm'in ve Gülenizm'in birinci kaynakları üzerinden felsefi ve siyasal karşılaştırmalara yer verilerek, iki hareketin genetik bakımdan tek yumurta ikizleri kadar birbirine benzeştiği delilleriyle ispatlanmaktadır.

Yine kitap, Gülen Hareketinin son yıllardaki "dinci" Kemalist uygulamalarıyla Türkiye siyasetine ve geleceğine ilişkin manipülasyonlarını deşifre eden gazete yazıları ilegüçlendirilmiştir. Bu kitap daha önce ele alınmadığı bir biçimde ve içerikte Gülen Hareketini temel felsefesi üzerinden inceleyerek özellikle siyasete meraklı her kesimden insanın "Gülenizm'i daha iyi anlamasına olanak sağlayan çarpıcı tespitleriyle bu alanda yeni bir çığır açmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 380

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Adam Yayınları - Ankara

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.