Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Guguk Kuşu-Cormoran Strike 1 Kitap Açıklaması

 


Karla kaplı bir gecede, ışıltılı hayatıyla magazin haberlerinin gündeminden düşmeyen güzeller güzeli manken Lula Landry evinin balkonundan düşüp hayatını kaybeder. Tüm deliller intiharı işaret ederken Lula'nın ağabeyi John, cinayet şüphesiyle Özel Dedektif Cormoran Strike'ın kapısını çalar.

Eski bir asker olan ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak büyük yaralar alan Cormoran Strike bir dönüm noktasındadır. Lula'nın ölümünün ardındaki gerçeği araştırmak, bir yandan sorunlarıyla boğuşurken tamamen dibe batmaması için bir umut olur. Fakat şüpheler ve ipuçları bir araya gelmeye başladığında Strike bu gizemin, içinden çıkılmaz bir labirente dönüşeceğinin farkına varır…

Guguk Kuşu Mayfair'in sakin sokaklarını, Doğu Yakası'nın barlarını ve Soho'nun canlılığını yansıtan bir atmosferde, Londra'nın derinliklerindeki gizemi ortaya çıkartıyor. Cormoran Strike karakterini tüm dünyaya duyuran bu kitap, Robert Galbraith mahlasını kullanan J.K. Rowling tarafından yazıldı.

"Zihninizi ele geçirecek bir dedektiflik hikâyesi!"
-Observer-

"Dedektif Cormoran Strike ve asistanı Robin kesinlikle cennetten çıkma bir ekip!"
-Saga Magazine-

"Guguk Kuşu, dedektif romanlarına ilk kez âşık olduğum anı bana tekrar yaşatıyor."
-Val McDermid-


"Robert Galbraith'in çıkış romanı, başkarakteri Cormoran Strike gibi belalı ve haşin."
-Mike Cooper-

"Uç noktada yaşanan büyüleyici hayatların peşine düşen çekici bir dedektif ile zeki asistanının maceraları büyük bir şölen sunuyor!"
-Slate-

"Kitabı elimden bıraktığımda bir an önce okumaya geri dönmek istiyorum. Karakterler sanki canlanıp karşımızda dikileceklermiş gibi bir his yaratıyorlar."
-Peter James-
(Tanıtım Bültninden)Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

J. K. Rowling, Robert Galbraith diye imzaladığı bu kitapta toplum eleştirisi yapıyor ama amacı düzeni yeniden kurmak değil, olabildiğince parçalayarak cilalı yüzünü kazıyıp gerçekleri göstermek. Harry Potter evrenini fantastikleştirmedeki detaycılığını bu kez modacıların, film prodüktörlerinin, paparazzilerin, rapçilerin, dedikodu bloglarının, çakma güzelliğin, uyuşmuş hafızanın yarattığı gerçekliği tasvirde kullanıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.10.2018

Başarılı

Polisiye-gerilim ve biraz da aksiyon ile harmanlanmış, yaratıcı ve tahmini güç finaliyle gayet sürükleyici ve tempolu bir kitap.

14.10.2015

Polisiye

Dedektifli bi ömür geçip gidiyor. Sıradan hayatımıza renk.

Harry Potter´ın yazarı Rowling´in, takma bir isimle yazdığı kitap ÿ"Guguk Kuşuÿ" polisiye hikayesiyle sürükleyici.
Harry Potter serisinin bir kitaptan alıntıÿ; yazarında bir kadın yazar olduğunu duyduğumda şaşırmıştım. Tıpkı yine yeniden Guguk Kuşu´na şaşırdığım gibi.

Gelelim kitaba ÿ; Ünlü sorumuz tabiki de katil kim.? Polisiye romanlarda katilin genelde herkes olabileceğini düşündüğümden hiç tahmin edemem. Çünkü hayal dünyasında herkes her şeyi yapabilir. Bu kitaptada tam bunu hissettim. Ama daha ilginci tanrısal boyuttaki narsistlik. Bir insan dedektif tutup onun aklını nasıl bu kadar küçümser.??

Ama ne yalan söyliyim John Verdon´nun ÿ"Aklından Bir Sayı Tutÿ" kitabının üstüne okumasaydım keşke. Onun yanında çok da iyi değildi. Zamanlama hatası. :)

15.08.2015

Guguk Kuşu: ?

Guguk Kuşu.  Açıkcası ne pişman oluyor insan ne de memnuniyet duyuyor kitaptan. Son derere basit bir bütünleme oluşturmuş ama ÿ"Hadi, belki sonunda öyle bir şey olur ki şaşırıp kalırımÿ" diyerek okuduğum, sonu çok yavan, basit ve çoktan belliydi diyerek yakındığım bir kitaptı. Gerçek bir polisiye, dedektiflik romanları arayanlar için doğru bir kitap değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.