Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Türkiye'nin ilk kadın hakları sözcüleri olan bizler gerçekten bugünkü toplumsal görüntüyü mü hedeflemiştik? Kadınların erkekleri sömürdüğü veya bir erkek ya da bir iş için kadının kadına çelme taktığı, kadının laptopuyla tatilde bile çalıştığı, evli veya bekar, çocuklu veya çocuksuz hep mutsuz, yalnız, güç, para ve sevgi peşinde koştuğu bir dünya mı hayal etmiştik?

Erkeklerin kimlik kargaşasına düstüğü, kadını cinsel objeye indirgeyerek ilişkiden ve bağlanmaktan kaçmaya itildiği, kadına saygısını yitirdiği veya öfke dolu olduğu dolayısıyla yetersiz, mutsuz, yalnız ve güçsüz hissettiği bir dünya mı yaratmak istemiştik?

"İnsanları fiziksel altyapıları açısından kadın ve erkek olarak sınıflamak elbette mümkündür. Kuskusuz, birinin penisi vardır ve diğerinin yoktur; birinin göğüsleri daha büyüktür; biri doğurgandır diğeri değildir. Bu anlamda fiziksel, anatomik ve fizyolojik farklılıklar çoğaltılabilir. "Saçı uzun aklı kısa" deyişinin "saç" metaforunun fiziksel bir farklılığa işaret ettiğini varsayalım. Ancak, "akıl" metaforunun yansıttıgı toplumsal saçmalığı daha ne kadar sürdürelim? Bu kitabının başlığında yer alan Penis'e sahip olmak ya da olmamak neden aynı zamanda "güçlü" ve "güçsüz" insan olma gibi bir değer yanılgısına dönüşşünü Iste Dr. Ufuk Akın, ilgiyle okuyacağınızdan kuşku duymadığım bu kitabında, hem çok akıcı bir anlatım hem de vurucu ve isabetli örneklerle bu temel sorulara yanıtlar vermektedir. Onun son derece açık ve yalın bir önerisi ve de bir formülü vardır: Öneri, gözleri insan vücudunun cinsel organlarının yer aldıgı orta bölgesinden daha geriye çekerek "insanı" görebilmektir. Formül ise, Kadın İnsan = Erkek İnsan…"
-Prof. Dr. Kadir Özer, Klinik Psikolog-

"Sosyal Psikolog Ufuk Akın ile dostlugum çocuklarımın dogumuyle yasıt. Kadın olmak, Türkiye de pek zor düşüncesiyle ogullarım olmasını arzu ettim ve oldu. Ancak bu kitabı okuyunca erkek olarak toplumsal kabulün şartlarının, onları ne kadar büyük zorlamalar ile karşı karşıya getireceğini gördüm. Maçolugun, hoyratlığın, dayılanmanın, şiddetin pompalandığı, prim yaptığı ve de rol modellerinin genelde bu tiplerden oluştuğu bir ortamda boşanmış bir anne olarak medeni, esitlikçi ve feminist iki "Adam" yetiştirmeye çalısmanın dayanılmaz hafifliği!!!! Uyanmak, farkında olmak, isyan etmeden anlamak isteyenlere candan tavsiye.."
-Leyla Alaton, Sosyal Girişimci-

"Amerika'da doktoraya baslayan erkek arkadaşım neden beni terk edip hiçbir kariyeri olmayan, lise mezunu ve kasabalı bir kadınla evlendi diye dövünürken, aradığım yanıtı bu kitapta buldum. Sevgi neden bitti, kadın-erkek ilişkileri neden yürümüyor, erkekler neden çıkar evlilikleri yapıyor öğrenmek istiyorsanız P=P+P dönüp dönüp okuyacağınız bir terapi kitabı. Üstelik Dr. Ufuk Akın son derece bilimsel yaklaşımlar sunarken renkli, neşeli ve eğlenceli anlatımıyla gerçekleri daha kolay görmenizi sağlıyor."
- Şebnem Denktas, Gazeteci-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.