5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
22,1 TL
34,0 TL %35
Standart Teslimat : 20 Ocak - 24 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Grevdeki Çin Kitap Açıklaması

 

“Çin’in küresel bir ekonomik güç olarak yükselişi kendi işçi sınıfı içinde artan bir mücadeleciliğe paralel olarak gerçekleşti. Ortaya çıkan bu süreçte, işçiler grev yapmak ve kazanmak için gerekli güven, deneyim ve kararlılığı edindiler. Ülkeyi yöneten Çin Komünist Partisi’nin uyguladığı sansür ve siyasi baskı bu mücadelelerin -özellikle İngilizce olarak- ilk ağızdan anlatımlara ulaşılmasını çok zorlaştırmaktadır. Grevdeki Çin, bu boşluğu Çin’in yeni kuşak işçi militanları ve grev liderlerinin ufuk açan ve merak uyandıran anlatılarıyla dolduruyor. Okunması gereken bir kitap.”

- Paul Mason, Channel 4 News ekonomi editörü, Postcapitalism and Live Working or Die Fighting: How the Working Class Went Global kitabının yazarı - 

 

Grevdeki Çin, Çin’in endüstriyel üretiminin kalbi olan Pearl River Deltası’ndaki işçi mücadelelerinin çok ihtiyaç duyulan detaylı bir anlatımıdır. Bu kitap, dünyanın fabrikasının çalışmaya devam etmesini sağlayan göçmen işçilerin perspektifinden ustaca anlatılmış bir hikayedir.”

- Hsiao-Hung Pai, Scattered Sand: The Story of China’s Rural Migrants kitabının yazarı - 

 

“Bu kitap, özgünlüğü ifade ediyor. Grevdeki Çin, işçiler, öğrenciler, işçi olan öğrenciler ve temel amacı Çin’de sahada gerçekte neler olduğunun bilinmesini sağlamak ve ilgili alanlardaki entelektüellerin oluşturduğu iletişim ağının topladığı sözlü hikayelerin bir derlemesidir. Anlatılan olaylar 1930’larda ABD’de kendiliğinden örgütlenmiş aşağı tabakadan işçilerinkine çok benziyor. Umalım ki Çinli yoldaşlarımız daha organize ve güçlü hale gelsinler ve bu dikkat çekici kitabın başlarında anlatılan eylemlerdeki müthiş canlılıklarını sürdürebilsinler.”

- Staughton Lynd, emek tarihçisi ve Alice Lynd ile birlikte Rank and File: Personal Histories by Working-Class Organizers kitabının editörü - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör : Hao Ren

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.03.2019

Çin işçi hareketini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri merak edenler için

Çin günümüz dünyasının yükselen gücü. Tarihte hep var olan ve dünya sahnesinki önemi nadiren zayıflayan bir ülke ÇİN.Günümüzde Çin'de ne olup bittiği çok önemli olduğu halde hakkında yayınlanan kitap saysı ise oldukça azdır. "GREVDEKİ ÇİN-İşçiler Anlatıyor", Çin'in sosyo-ekonomik tablosunu anlamak, işçi hareketini yakından tanımak açısından eşsiz bir çalışma. Ayrıca kamu sosyolojisinin başarılı bir örneği olarak alanında da tektir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.