4/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 230

Dil : Türkçe

Her nasılsa, kendimiz olmaktan vazgeçemiyoruz. Bilinçli bir şekilde olduğum kişiye dönüşmeden çok önce bile, kendimdim. Görünmemek kendimi diğer insanlardan farklı hissetmeme yol açtı, fakat diğ ... Tamamını gör
15,05 TL
23,15 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Chuck Klosterman

Chuck Klosterman

Kitap Açıklaması


Her nasılsa, kendimiz olmaktan vazgeçemiyoruz. Bilinçli bir şekilde olduğum kişiye dönüşmeden çok önce bile, kendimdim. Görünmemek kendimi diğer insanlardan farklı hissetmeme yol açtı, fakat diğer insanlardan farklı olduğumu her zaman hissetmiştim. Mesele görünmezlik değildi. Farklılığım, imkânsız bir senaryoyu gerçekleştirmek yönünde her zaman beslediğim kararlılığımdı. Kendi hayatımı icat etme gücüne sahiptim.

"Chuck Klosterman, toplumdaki absürdlüklere yönelik sorgulamalarında bir basamak daha atlıyor."
Los Angeles Times

"Klosterman, hem deneysel bir nitelik taşıyan hem de herkesçe anlaşılabilir olan romanında, mahremiyete, insan doğasına ve popüler kültüre dair zekâ dolu gözlemlerde bulunuyor."
Entertainment WeeklySayfa Sayısı: 230

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.05.2013

Özgüvenin insanları ikna etmesindeki rolü üzerine

Kitap asıl olarak gizlenme sanatı ve yalnız insan psikolojisine merak sarmış bir adamın psikoloğuyla olan iletişimini anlatsa da, benim izlenimim çok saçma fikirler öne süren bu kişinin aynen gerçek hayatta da olduğu gibi özgüveni sayesinde başkalarını kendine hayran bırakmasını anlatmış. Ayrıca psikoloğumuzun gerçekten inanılmaz bir fırsat eline geçmiş olmasına rağmen ne kadar da saf davrandığını da okuyoruz. Gerçek hayata çok benziyor. Ben kitabı beğendim, böyle sıradışı biriyle karşılan kişinin vereceği tepkiler bence de aşağı yukarı böyle çok hesaplanmamış yanlış hareketler olur. O nedenle okurken hastasını anlatan psikoloğu gerçekten dinliyormuşum gibi hissettim :)