26,05 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Görünür Adam Kitap Açıklaması

 


Her nasılsa, kendimiz olmaktan vazgeçemiyoruz. Bilinçli bir şekilde olduğum kişiye dönüşmeden çok önce bile, kendimdim. Görünmemek kendimi diğer insanlardan farklı hissetmeme yol açtı, fakat diğer insanlardan farklı olduğumu her zaman hissetmiştim. Mesele görünmezlik değildi. Farklılığım, imkânsız bir senaryoyu gerçekleştirmek yönünde her zaman beslediğim kararlılığımdı. Kendi hayatımı icat etme gücüne sahiptim.

"Chuck Klosterman, toplumdaki absürdlüklere yönelik sorgulamalarında bir basamak daha atlıyor."
Los Angeles Times

"Klosterman, hem deneysel bir nitelik taşıyan hem de herkesçe anlaşılabilir olan romanında, mahremiyete, insan doğasına ve popüler kültüre dair zekâ dolu gözlemlerde bulunuyor."
Entertainment WeeklySayfa Sayısı: 230

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.05.2013

Özgüvenin insanları ikna etmesindeki rolü üzerine

Kitap asıl olarak gizlenme sanatı ve yalnız insan psikolojisine merak sarmış bir adamın psikoloğuyla olan iletişimini anlatsa da, benim izlenimim çok saçma fikirler öne süren bu kişinin aynen gerçek hayatta da olduğu gibi özgüveni sayesinde başkalarını kendine hayran bırakmasını anlatmış. Ayrıca psikoloğumuzun gerçekten inanılmaz bir fırsat eline geçmiş olmasına rağmen ne kadar da saf davrandığını da okuyoruz. Gerçek hayata çok benziyor. Ben kitabı beğendim, böyle sıradışı biriyle karşılan kişinin vereceği tepkiler bence de aşağı yukarı böyle çok hesaplanmamış yanlış hareketler olur. O nedenle okurken hastasını anlatan psikoloğu gerçekten dinliyormuşum gibi hissettim :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.