Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Görünmez Goril Kitap Açıklaması

 


Gündelik yanılsamalar hayatımızı nasıl yönlendiriyor?

Bu kitabı okumak kendinize olan güveni sarsabilir - ve bu iyi bir şey. Psikoloji dünyasının en ünlü deneylerinden birini yaratan Christopher Chabris ve Daniel Simons bu Görünmez Goril'de, çok önemli bir gerçeği ortaya çıkarmak için akıl almaz hikâyelerden ve bilimsel bulgulardan faydalanıyor. Zihnimiz sandığımız gibi işlemez. Kendimizi ve dünyayı olduğu gibi gördüğümüzü düşünürüz ama gözden kaçan bir sürü şey vardır.

Chabris ve Simons; dikkat, algı, hafıza ve mantık hakkındaki bulgularını diğer araştırmacıların çalışmalarıyla birleştirip hatalı sezgilerimizin başımızı nasıl belaya soktuğunu gösteriyor. Bu süreç içerisinden şu türden sorulara yanıt arıyorlar:

 • Polis memuru gözünün önündeki saldırıyı nasıl olur da gözden kaçırır.
 • Ödüllü filmler neden kurgu hataları ile doludur.
 • Suçlularla satranç ustaları arasındaki benzerlik nedir.
 • Kızamık ve diğer çocuk hastalıkları neden hortlamıştır.
 • Sayfa Sayısı: 280

  Baskı Yılı: 2012


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: NTV

  Yorumlar

  Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

  20.03.2015

  ahmedalp

  NTV Popüler başlıklarla içi kof kitaplar satarak para kazanmayı ilke edinmiş bir yayıncılık yapıyor. Verdiğiniz paraya yazık. Asla sarsılmayacaksınız okuduğunuzda ama verdiğiniz paradan dolayı sarsılma ihtimaliniz yüksek.

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.