4/5 - 9 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,96 TL
35,65 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 19 Ağustos
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Sıkıcı okul kitapları için yapılmış olan ne varsa onun hünerli ellerinde canlanıverir… Bu kitap sizi uyandırarak yeni bir dünyaya götürecektir. Hiçbir şey yapmasa bile en azından sizi çok daha kurnaz bir müşteri yapacaktır… Aslında medya dersleri vermesi gerekirken ekonomi öğreten sıkıcı bir eğitimciden ders alan orta öğretim öğrencileri ve ekonomi üzerine çok şey bilenler -sadece "iç karartıcı" bir bilimin daha az iç karartıcı olması umuduyla nasıl yazılacağını öğrenmek amacıyla bile olsa- bu kitabı almak için sıraya girmeliler."
-Express
"Görünmeyen Ekonomist, harika bir Ekonomiye Giriş kitabıdır. Kulağa sıkıcı geldiğini düşünüyorsanız, okuyunca fikriniz değişecek."
-Financial Times
"Ekonomistler aslında bizlerden farklı düşünüyorlar. Bu kitap neden farklı düşündükleri konusuna harika bir giriş yapıyor."
-Telegraph
"'İç karartıcı' olduğu varsayılan bir bilime yapılan canlı ve esprili girişi okumak üzeresiniz."
-The Times
"Eğer konu hakkında çabucak fikir edinmek istiyorsanız Görünmeyen Ekonomist'den daha iyisini bulamazsınız."
-Wall Street Journal
"Gündelik hayattaki ekonomiyle ilgili eğlenceli bir rehber… Görünmeyen Ekonomist, akademik tekdüzeliği kendinden uzak tutmayı başarıyor."
-The EconomistSayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Puanlamalar

%66,7
%22,2
%0
%11,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.04.2019

Ekonomiye merak duranlar için

Ekonomiyi öğretmekten çok yazarın fikirleri üzerine yazılmış , anlamayı kolaylaştıracak bölümlerden oluşan Anlatımı sade, akıcı güzel bir kitaptı. İkincisini de sipariş ettim umarım o da böyle iyidir.

02.03.2019

Sürükleyici bir ekonomi kitabı

Piyasaya bilmeden nasıl etki ettiğimizi günlük dille çok güzel anlatmış yazar.  Keyifle okudum.

13.10.2008

Kriz Zamanı Biraz da Ekonomi

Tim Harford, David Ricardo'nun toprak rantı ve marjinal talep açıklamalarını günümüz ekonomilerine uyarlanmış halini aktarırken düşüncemizde ekonomi alanında yeni ufuklar açıyor. Yazar, fiyattan ziyade marjinal fiyatın daha önemli olduğunu vurgularken, sınırlı kaynakların fiyatlara etkisi, dışsallıklar, vergiler, sağlık hizmetleri ve hayatın içinden alıntıladığı daha pek çok örnekle ekonomiyi sade bir dille anlatmakta.      

Her hangi bir şey için ödediğimiz para çok mu az mı? Bir mal ya da hizmet satın alırken kazıklanıyor muyuz? Bilinçli tüketici nasıl davranır? Bunun gibi daha nice aydınlatıcı soru ile bilinçli tüketici yolunda hızla ilerliyoruz.

Finansal kriz içinde bulunduğumuz şu aralar ekonomi bilgisine hepimizin ihtiyacı var.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız