3,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap, Kazan!
8,13 TL
12,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 16 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Büyük Fransız Romancısı Honore de Balzac'ın (1799-1850) ünlü dev yapıtı İnsanlık Güldürüsü, seksen sekiz ciltten oluşur. Goriot Baba, bu büyük yapıtın bir parçasıdır. Bu romanın ayrıcalıklı bir yeri vardır. Balzac'ın kafasında İnsanlık Güldürüsü'nü oluşturma düşüncesi Goriot Baba ile birlikte doğmuştur. Bu da bu büyük romanı, ister istemez, bir odak-yapıt durumuna getiriyor. Kurgusuyla, konusuyla, kişileriyle, içerdiği dünya görüşüyle, gerçekten çok ilginç bir roman olan Goriot Baba, İnsanlık Güldürüsü adlı bu dev yapıtın üç bine ulaşan kişilerinin önemli bir kısmını hem de en ilginçlerini bize tanıtır: Rastignac, Madame de Beauseant, Madame de Langeais ve daha birçokları, ünlü Balzac kişileri olarak ilk kez bu romanda karşımıza çıkarlar. Bu özelliği göz önüne alınınca, İnsanlık Güldürüsü'nün eşsiz evrenine girmek için en elverişli kapının Goriot Baba olduğu söylenebilir. Yalnızca yarattığı ilginç baba tipiyle değil, anlatım ustalığıyla da, öteki kahramanlarıyla da bu roman okuyanı sürükler


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 290

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 214

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bu, iki nankör kızına bir servet miras bırakan zengin bir iş adamının öyküsü. Tamahkâr evlatlarına elinde ne varsa vermeye devam edebilmek için kötü bir pansiyonda yalnız başına yaşayan Goriot, bir de üstüne Rastignac adında, aralarındaki ilişkiyi kendi sosyal ihtiraslarını gerçekleştirmek için sömüren hırslı bir genç adamla arkadaş olur. Kızların sosyeteye yükselmesine entrika, ihanet ve hatta cinayet bulaşırken muhtelif kötü adamlar anlatının, olay örgüsünde meydana gelen bazı sansasyonel kıvrılmalarla canlanmasını sağlarlar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%66,7
%26,7
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.05.2015

Turkce´nin Katli

Tahsin Yucel´in Tercumesi Turkce´nin katlinden baska birsey degil.
Nedenmi ? Anlatayim, Gunluk hayatinizda hic kullanmadiginiz, birakin kullanmamayi hic duymadiginiz ve bir mana veremediginiz olaganustu uyduruk kelimeler dolu Tercumenin ici.
Balzac buyuk bir yazar hic suphesiz ama Tercume edilirken Gunluk konusma diline uymak gerekir, hic kimsenin hic bir zaman kullanmayacagu uydurukcaya degil.
Ben Ingilterede yasiyorum, Ingilizce Dunyanin acik ara en buyuk Dili. Ingilizcenin icinde Fransizca, Latince, butunuyle yer aliyor, her dilden kelime aliyorlar, deyim aliyorlar. Latince  kelimeleri Dilllerinden cikarsalar Birbirleriyle dahi anlasamazlar. Tercume ederken gercek dunyada yasayip ayaklarin yere basmasi gerekir.

10.12.2008

.

Goriot Baba çocukları için fedakarlıktan asla kaçınmayan anne-baba türünün en ileri örneklerinden biridir. Rastignac da sınıf atlama çabasında olan ama sağduyusu ve vicdanı sayesinde insanlıktan çıkmayan, kısaca her yolu mübah görmeyen bir genç aydındır. Kitap maddi gerçeklerin insanları nasıl değiştirdiğini, değişmeyenlerinse aziz mertebesini hakettiği bir dünyayı tasvir ediyor. Kitapta çok yoğun ve göz göre göre gelişen bir yıkım ve hüzün var. Okuduklarım arasında en sevdiğim balzac romanıdır.

21.10.2004

Goriot Baba

1830'ların Paris'indeki sosyete adı verilen, dışardan lüks fakat içine girildikçe ne denli insan değerlerinden uzak olduğunun gözler önüne serildiği, aslında günümüz dünyasının pek de değişmediğini gösteren güçlü bir anlatım.

İki kızı olan Mösyö Goriot; hayatının tüm enerjisini kızlarına harcayan fakat ölüm döşeğinde kızlarına bırakıcak bir serveti kalmadığı için kızlarının aklına gelmeyen bir adam.

Aslında Goriot Baba günümüzün en büyük sorununu da işlemiş bulunuyor; paran varsa saygı var!...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız