4/5 - 20 Kişi Yorum Yap
28,6 TL
44,0 TL %35
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gökdelen Kitap Açıklaması


ıGökdelen, her kitabıyla çok konuşulan, çok okunan değerli yazarımız Tahsin Yücel'in yeni romanı. 17 Şubat 2073 sabahı başlayan romanın kahramanı Can Tezcan, Türkiye'nin en önemli, en ünlü avukatlarından biri. Can Tezcan, İstanbul'u yalnızca gökdelenlerden oluşan, New York'a benzeyen ama ondan daha güzel, daha modern bir kente dönüştürmek isteyen zengin müşterisi Temel Diker'in yasal sorunlarını çözmek için bir tasarım ortaya atar: yargının özelleştirilmesini sağlayacaktır. Yergi ustası Yücel'in son romanı Gökdelen, Cihangir'de gökdelenler arasında kalmış son bahçeli evden yok edilmiş kedilere, dağda bayırda aç açık dolaşmak zorunda bırakılmış sefalet içindeki yılkı adamlarından, adına mekik dedikleri tek kişilik uçaklarından inmeyen zenginlere, hiç değişmeyen çıkarcı politikacılardan onların destekçisi medyaya kadar aslında bugün yaşadığımız çürümeyi anlatan, sürprizlerle dolu bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 227

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Edebiyatın bize bir diyeceği var!
Fikri Sabit

Edebiyat eseri nedir? Bir kitabın edebi değeri nasıl, hangi ölçütlere göre anlaşılır, yaratıcısıyla arasında ne tür bir bağ vardır? Ve bir nesne olarak “kitap”la okurun ilişkisi hangi düzlemlerde gelişir? Edebi eserlere karşı çoğunlukla unuttuğumuz ya da özümlediğimizi sandığımız sorular bunlar. Bir kitabı, nesne olarak, elimize aldığımız ilk birkaç dakika içinde, onunla ilgili kararımızı vermiş oluruz; kitabın kapağından tasarımına, yazarından basıldığı yayınevine, tanıtımının-eleştirisinin yayımlandığı dergiden, reklamının yapıldığı mecraya genel-geçer bir fikir edinir, vardığımız kanıyı pek de sorgulamayız.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%60
%35
%0
%5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.03.2021

okumaya değer

Roman kahramanının başta iyi niyetli amaçlarla hukukun özelleştirilmesine aracı olduğu, karakterin Marksist geçmişi ve etik ötesi kapitalizm arasında gidip gelen paradoksal görüşlerini yine de tutarlılıkla veren farklı bir Tahsin Yücel kitabı.  Okumaya değer

03.01.2020

Öngörü

Roman derinliği anlamında eleştirilere katılıyorum. Ama öngörü gerçekliği gözden kaçırılmamalı. Bugünün adaleti özelleşmiş hukuktan başka ne ki?

24.09.2018

Mutlaka okunmalı!

Özellikle hukuk fakültesi öğrencilerine güzel bir okuma önerisi

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.