19,0 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gizzik Duran-Toroslar Kartalı Kitap Açıklaması

 

Toroslar Kartalı Gizzik Duran romanı, yakın tarihimizi anlatan, macera dolu, kahramanlık dolu gerçek bir hikayedir.

 

Gizzik Duran, dağlarda eşkıyalık yaparken, dağlardan inerek Milli mücadeleye katılmış, vatanın kurtulması için canla başla mücadele vermiş, bu uğurda canını  ortaya koymuş bir kahramandır.

 

Onun milli mücadelede göstermiş olduğu kahramanlık onu Çukurova da ve Toroslar da bir efsane haline getirmiştir. Kimilerinin eşkıya, kimilerinin de kahraman olarak bildikleri bu yiğit adam, yıllarca halkın dilinde ve gönlünde yaşamış, yöre insanları onun için Destanlar yazmış, Türküler söylemişlerdir.

 

Gizzik Duran hayattayken ona türküler söyleyip, destanlar yazanlar onun ölümünden sonrada onun arkasından ağıtlar yakıp şiirler yazmışlardır. O yörelerde birkaç nesil onun kahramanlık hikayelerini dinleyerek büyümüş, onun yiğitliğine, kahramanlığına hayran olmuşlardır.

 

Gizzik Duran öleli bir asra yakın olmasına rağmen bu gün bile hala o yörelerde onun yiğitliği, onun kahramanlığı ve onun ardından yakılan ağıtlar yöre halkının dilinde söylenip durmaktadır.

 

Toroslar Kartalı Gizzik Duran romanı “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”  Sözünün en bariz örneğini yansıtan, macera dolu, kahramanlık dolu bir eserdir.

 

Behçet Arslan’ın kaleminden bu eseri elinizden bırakamayacaksınız.

 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.