Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Çok uzun zaman önce Türk halkı ebedi özlerinin bilincindeydiler ve ruh ile özü ayırt edebiliyorlardı. Ayrıca hem fiziksel evrimi hem de evrensel bilincin yaratılış öncesinden uzanışını anlıyorlardı. Günümüzde bilim, insanın özünü tanımlayamamaktadır. Psikoloji sadece bilinç, bilinçaltı ve davranış bilimi olarak ortaya çıkmış, Ruh kavramı tek başına dini kurumların elinde kalmıştır. Bilimsel ve dini kurumlar birbirleriyle iletişim içinde değillerdir.
Yaşadığımız 21.Yüzyıl´da tıp bu kadar ilerlemiş olduğu halde, yaşamın ne zaman başlayıp ne zaman sona erdiğine karar vermekte zorluk çekiliyor. Din, felsefe ve sağlık ilimleri arasında uçurumlar var. 'Neden hasta oluruz, neden ölürüz?' sorularının yanıtı her üç dalda da farklı. Ruh ve özü açıklamaya gelince ortalık büsbütün karışıyor. Modern tıp ruhtan pek bahsetmiyor."
"Hayat ne zaman başlar, ne zaman biter" sorularının cevaplarını her üç kurum da değişik olarak veriyor diyen Müge ve Mehmet Kasım tıbba gönül vermiş bir çift. Geçmişten günümüze insanlığın maddi bilimlerde çok geliştiği, ancak süzüg (Tasavvuf, metafizik, batıni) önbilimlerde, ters orantılı biçimde, çok gerilediğini anladıkları andan itibaren insanın özü ve gizli beden kavramları üstünde çalışmalarına hız vermişler.
Müge ve Mehmet Kasım´ın, Batı tıbbı alanındaki birikim ve deneyim temeli üstüne inşa ettikleri Orta Asya tıbbı, Ayurveda, Dr. İbni Sînâ ve Sufi süzüg (ezoterik) öğretileri yanı sıra kadim atalarımızın bilgeliğine dek uzanan araştırmalarını içeren "Gizli Beden, Süzüg Yürek" adlı yapıtları, insan bedeninin çoklu katmanları ve yaşamın sırları üzerine şimdiden klasik niteliği kazanmış eşsiz bir eser.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yükünç Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.