Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gezginler İçin Unutulmaz Yerler

Gezginler İçin Unutulmaz Yerler

Gezginler İçin Unutulmaz Yerler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Boyut Yayın Grubu

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Gizli Güzelliklere Yolculuk

Uluslararası gezi yazarı ve fotoğrafçı Steve Davey için unutulmaz yer sadece ömrünüzün sonuna kadar hatırlayacağınız yer demek değil. Sanatçıya göre unutulmaz yer, varlığını öğrendiğiniz anda oraya gitmeden edemeyeceğiniz belleğinizde kazılı kalan yerler için kullanılabilecek bir tanım. Yıllar boyunca yaptığı sayısız gezide yaşadığı deneyimlerden yola çıkarak kırk farklı coğrafyayı seçen Steve Davey'nin hazırladığı 'Gezginler İçin Unutulmaz Yerler', dünyanın gerçekten de unutulmaz yerlerine tanık olabilmeniz ve belki de günün birinde bu yerlere seyahat etmeniz için ilham kaynağı olacak bir eser. Kitapta bilinen popüler gezilerin çok dışında belki de bugüne kadar adını duymadığınız coğrafyalardan inanılmaz manzaralara rastlayabilirsiniz. Özel olarak çekilmiş fotoğraflarla resimlenen 'Gezginler İçin Unutulmaz Yerler'de, Petra yakınındaki dağlarda Bedevilerle birlikte yemek yemek, Özbekistan pazarında baharat aramak Afrika'da bulunan Ngorongoro Krateri, Taman Nagera Yağmur Ormanı, Sossusvlei Ulusal Parkı gibi gizli güzellikler yer alıyor…Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752306097

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yol hiç bitmez, uzar gider...
Oylum Yılmaz

Bu hafta sizlere şahane bir kitaptan değil, şahane bir “dizi” kitaptan söz edeceğim. Geçtiğimiz ay sessiz sedasız yayımlanmış, yaz tatili gezi kitapları arasında kalıp gözden kaçırılmaması gereken  “beş” kitaplık bir diziden: “Gezginler İçin Unutulmaz Yolculuklar”,  “Gezginler İçin Unutulmaz Şeyler”,  “Gezginler İçin Unutulmaz Yerler”,  “Gezginler İçin Unutulmaz Yürüyüşler” ve “Gezginler İçin Unutulmaz Adalar”.

BBC’nin hazırladığı bu beş kitaplık diziyi Boyut Yayın Grubu,  Ayça Sabuncuoğlu, Seçkin Selvi, Celal Üster çevirileriyle ve yine Celal Üster’in dizi editörlüğü ile Türkçeye kazandırmış. Yani yabana atılmayacak bir birleşimin eseri söz konusu kitaplar. İçlerinde yer alan büyüleyici fotoğraflara iyi baskı kalitesi de eklenince, hepsi ayrı ayrı “unutulmaz” oluyorlar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!