62,1 TL
Standart Teslimat : 03 Şubat - 06 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Germinal Kitap Açıklaması

 


Germinal, işçi sınıfı mücadelesini destanlaştıran bir başyapıttır. Romanda, maden ocaklarındaki ağır ve tehlikeli çalışma koşulları, maden işçilerinin yoksulluğu, iç dünyaları, sevgileri ve mücadeleleri üstün bir anlatımla tasvir edilir. Zola'nın uzun süreli gözlemlere dayanarak ince ince ördüğü bu ölümsüz eser, tarih sahnesinde etkin bir özne olarak kendini duyuran proletaryayı, roman kahramanı olarak yeniden canlandırır. Acımasız sömürüyü, adaletsizliği, işçilerin yarattıkları değerden neden hiç pay alamadıkları gerçeğini, okurun suratına bir tokat gibi çarpar. Yazıldığı günden bugüne dünya çapında yüzden fazla ülkede yayınlanan ve sinemaya da uyarlanan romanda anlatılan, 2014 Mayıs'ında Somada yaşanan büyük facianın da gösterdiği gibi, tarihin acı bir sayfası değildir sadece, işçi sınıfının güncel hikâyesidir.

1860'larda, Fransa'nın kuzeyinde, sıradan bir gecede, genç ve işsiz bir adam olan Etienne, Montsou'ya yürümektedir. Burası, sömürüye, yoksulluğa ve ölüme terk edilmiş bir madenci kasabasıdır. Etienne, kasabanın geçim kaynağı olan maden ocağına inecektir. Ancak sermaye sahiplerinin giderek ağırlaştırdığı çalışma şartları, tüm kasaba halkını özgürlük ve ekmek için karşı konulamaz bir mücadeleye sürükleyecektir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 417

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.11.2014

Hayatını kaybeden tüm madencilerin anısına mutlaka

Akıcı, baştan sona okurun vicdanını sarsan, etkileyici ve aynı zamanda Zola´nın edebi yeteneğini yansıtan her bir karakteriyle müthiş bir roman. Zola´nın gerçekçi, detaylı anlatımı okuyanı o maden ocaklarının içinde hissetmesini sağlıyor. Kitap´ta tek bir harflik baskı hatası göremedim, çeviri çok başarılı. Madencilik ile ilgili dip not açıklamaları romanı daha anlaşılır kılıyor. Yordam Kitap´a, özellikle 2014´te hayatını kaybeden Soma Madencilerinin anısına atıfta bulunduğu, bu baskısı için teşekkürler.

08.09.2014

Mükemmel..

Herkesin mutlaka okuması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum. Bitirdiğimde beni en çok etkileyen kitaplardan birisi oldu..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.