29,25 TL
Standart Teslimat : 26 Mayıs - 29 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Germinal Kitap Açıklaması

 


1860'larda Fransa'nın kuzeyinde maden işçileri, çetin koşullar altında yaşam mücadelesi vermektedir. Çalıştıkları ocaklarda her an iç içe oldukları göçük ya da grizu patlaması tehlikesinin yanı sıra, açlık ve sefaletle boğuşup dururlar. Son çare olarak gördükleri grev onlar için kaçınılmazdır artık. Her şeyi göze almaya hazırdırlar, içlerinde filizlenen umut en büyük destekçileridir. Ne yazık ki direnişleri acımasızca bastırılır. Şimdi geride sadece ölüm, kan, gözyaşı ve yok olan hayaller kalmıştır.
Germinal dünya edebiyat tarihinin en önemli eserlerinden biri. İnsanların çektiği büyük acıyı son derece gerçekçi ve evrensel olduğu kadar etkileyici bir dille de kaleme alan Zola, bu romanıyla adeta bir destan yaratmış.
Her satırında okuru duygudan duyguya sürükleyen, kâh yüreğini burkan, kâh öfkelendiren, kâh umutlandıran, soluk soluğa okunacak bir eser.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 616

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 485

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Germinal Çevresinde
Faruk Duman

Etienne, işçi liderliğine soyunduğunda deneyimi öyle yetersiz, bilgisi öyle sınırlıdır ki, bir yandan duygularıyla savaşmakta -ve o görkemli Maheu’nun güzel ve çelimsiz kızı Catherine’e bir türlü açılamamakta- bir yandan da olup bitenleri zihninde tartışıp durmaktadır. Fakat Etienne’in kişiliğinde zaten yeni yeni ayakta durmaya çalışan sosyalizmi okumaya başlamışızdır; Zola, bütün bu sorunları onun önüne koyarken elbette kendi gözlemlerini de aktarmış olur. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.02.2021

Heyecan

Fransız Edebiyatı'nı ve bu kitabı öven çok oldu. Yeni alıyorum ve şimdiden çok heyecanlıyım okumak için. Halk mücadelesi ve tarih iç içe.

09.02.2021

Heyecan mı? Hezeyan mı?

Madencilerin çektiği sorunları ve mücadelelerini aktaran her kitaptan önce epey bir heyecanlanıyorum sanki bu sefer o mücadele devrimle taçlanacakmış gibi. Sonra kitabı bitiriyorum ve içimde her defasında daha da acı verici o duygu kabarıyor. Canım yanıyor. Bu yüzden ikna olamıyorum heyecan mı içimdeki hezeyan mı?

07.07.2018

Mükemmel bir eser

Maden işçilerinin çektiği sıkıntıları ve uğradıkları haksızlıkları edebi bir şekilde gözler önüne sermiş yazar. Kesinlikle okumalısınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.