3,5/5 - 16 Kişi Yorum Yap, Kazan!
11,2 TL
16,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Mine Söğüt Gergedan’la unutulmaz Deli Kadın Hikâyeleri’nin izinden gidiyor. Yüksek gerilimli bir dille zihni kamçılayan öyküler kuruyor. Güncel olaylara yaşadığımız günlere getirdiği bakış açılarıyla okurunu derinden sarsıyor. Bir ateş yakıyor. Karanlık dağılıyor.

Arada bir kedi eziyorsun. Sonra bir sincap. Sonra bir kirpi. Sonra köpek. Sonra ne olduğu anlaşılamayan şey. Sonra bir gelincik. Geç. Bir tilki. Geç. Bir kaplumbağa. Geç. Bir tavuk. Geç. Bir kertenkele. Geç geç. Bir yılan. Geçiniz. Bir kunduz. Geçiniz. Bir ceylan. Bir gelincik. Onu da geçiniz. Bir inek. Geç. Bir koyun. Geç. Bir devekuşu. Geç geç geç. Bir ejderha. Geç geç.

Bir Zümrüdüanka eziyorsun.

Geçiyorsun.

Bir gergedan eziyorsun.

Geçiyorsun.

Yeryüzünün gerçek tanrıları tekerlerinin altında, bağırsakları dışarıda. Herkesle beraber irili ufaklı kan lekeleri bıraka bıraka ardında işe gidip geliyorsun.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%43,8
%25
%12,5
%0
%18,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.08.2019

Gergedan kitabı hakkında

Mine Söğüt'ün kalemi ile ilk defa Gergedan kitabı ile tanıştım.  İnsanı yerle bir eden, tüm varlığını sarsan imgeleri, anlatımındaki ustalıkla  kelimelerle dans edişi  yazarı biricik kılıyor.

15.03.2019

Enfes

Enfes. Uzun zamandır bu kadar konsantre cümleler okumamıştım. Birkaç kere daha okuyunca yeni anlamlar bulabileceğime de eminim. (5 yıldız vermeye çalışırken yanlışlıkla 4 yıldız oldu.)

24.02.2019

büyük küfür kitabı

Yazarın beş sevim apartmanı ve deli kadın hikayelerini okumuş ve çok sevmiştim. Bu kitaba da aynı hevesle başladım ancak öyle bir kolaycılıkla yazılmış, öyle bir özensizlik sözkonusu ki gerçek bir hayalkırıklığı...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız