4/5 - 7 Kişi Yorum Yap, Kazan!
55,83 TL
83,33 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 14 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu kitabın amacı okuyucuya insanlığın 4000 yıldır giriştiği en önemli ve heyecan verici yolculuklarından biri hakkındaki son bilgileri aktarmaktır. Amacın temel olarak matematik ve fizik arasındaki ilişki ile evren hakkında daha iyi bir kuram için arayışlarımızın temellerini güdüleyen iki güçlü etki arasındaki etkileşimin nasıl şekillendiğiyle ilgili olduğu söylenebilir. Penrose, matematiksel denklemlerin okuyucu sayısında ciddi düşüşlere yol açacağına ilişkin uyarılara rağmen kitabında bundan kaçınmamış. Ancak okuyucuya denklemleri anlamadığı yerde atlamasını öneriyor. Öklit teoremlerinden genel göreliliğe kadar, kuantum ve sicim kuramları da dahil, fiziğin temelinde yer alan matematik kavramlarını kapsayan bu kitap, gerçeğe giden yolu aydınlatıyor.

"Dünyanın en özgün düşünürlerinden birinden, bütün resmi görmemizi sağlayan bir fizik rehberi."
-The New York Times-

"Olağanüstü şaşırtıcı… Penrose bu kadar çok şeyi bir kitapta anlatmayı başarmış."
-American Scientist-

"Harika bir kitap, baştan sona haz verici."
-Nature-

"Fizik hayranları için son yılların en iyi kitabı Gerçeğin Yolları."
-The Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1170

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%71,4
%0
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.04.2019

Adeta kutsal bir kitap

Penrose, matematikle doğanın anlatılışını kelimelere ve grafiklere dökmüş. Yazar mühim olmadığını söylemiş ama biraz kalkülüs bilgisi iyi olabilir. Formülleri atlayacaksanız lazım değil.  Çok kapsamlı,baya kalın bir kitap. Ders kitabı değil ama fiziki kavramlara soyut bakış açısını kazandırıyor bence. Okunmasını (bir kaç ay sürse de) tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız