3,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 286

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

İnsan Kopyalandı mı?Gelecekte, torunlarımızın, biyoloji laboratuarlarını basıp kopya insanların listesini çalarak doğa dışı yaratıklarını, yani kendi müsveddelerinin avına mı çıkacaklar? ... Tamamını gör
9,85 TL
12,96 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İnsan Kopyalandı mı?

Gelecekte, torunlarımızın, biyoloji laboratuarlarını basıp kopya insanların listesini çalarak doğa dışı yaratıklarını, yani kendi müsveddelerinin avına mı çıkacaklar?

Eğer bunları merak ediyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun. ama bu kitapta, "ay ne iyi, kelliğe de çare bulundu, artık kimse şişman olmayacak" sevincini bulamazsınız. Çünkü bu kitabın asıl derdi şudur: Yüzyıllardan beri güzelliği tanımlarken "kiraz dudaklı, elma yanaklı, kalem kaşlı, hokka burunlu" derdik. Milenyumun insanı, güzelliği tanımlarken artık "pitbull dişli, kaplan hızında, balina gibi yüzen, kartal gibi uçan şahane biri" mi diyecek? Ya da anıların sentetik yoldan imalatı mümkün mü?

Genetik'te her saat yeni bir gelişmenin yaşandığı günümüzde, bilimin şifreli dilini çözmek ve geri planda yatanları görmek istiyorsanız, yine bu kitabı okumanız gerekir. Atom karıncaların, küçük dev moleküllerin nasıl canlandığı; sonra hücre tipi canlı evinde ikamet eden akıllı DNA ve şapşal RNA'nın marifetleri; yani "ikili sarmal", genler, kromozomlar, hepsi bu kitapta... Şu virüs dediklerimiz meğer mikrobun teki miymiş? Hayatta en hakiki mürşit genetik bilimi mi? Gen tedavisi, her derde deva ise; "beni kanser ettin" lafı tarihe mi karışıyor? Ölümsüzlük, aslında ölümün kendisi mi? Ve ölümden de beteri, Biyokapitalizm çağında bir "Amerikan Kabusu" olan Biyofaşizm de kapımızı çalınca ne yapmalıyız? İşte bu kitapta cevap şöyle veriliyor:

Bedenimizi kopyalayabilirsiniz, ama ruhumuzu asla!..Sayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Su Yayınları

 

Puanlamalar

%50
%0
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.10.2001

Söz konusu kitabı bir moleküler biyolog gözüyle okuduğumda bazı bilimsel açıklamalarda hatalara rastladığımı ve her birinin altını çizdiğimi söylemeliyim. Fakat şu da bir gerçek ki, yazarımız bu güncel konuyu incelemek ve halkımızı bilinçlendirmek adına böyle bir kitap yazmakla yararlı bir iş yapmıştır. Kendisine saygılarımı sunarım.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız