40,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Generaliniz - Strateji ve Doktrin Kitap Açıklaması

 

Askeri harp tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskilere uzanır. İlk anlardan beri kendi aramızda süregelen bir savaştayız. İnsanoğlu, içgüdüsel olarak sürekli bir istek ve arzu içindedir. Bunların çatıştığı noktada birbiriyle savaşmaya başlar. Büyük ordular, akan kanlar ve acılar…

Sonunda ise doğru stratejiyi izleyen taraf emeline ulaşır. Her büyük yenilginin bir nedeni olduğu gibi her büyük zaferin de doğru bir stratejisi vardır. Zafere ulaşan tarafın her zaman daha güçlü olmasına gerek yoktur. Çünkü doğru strateji, güçsüzü de zafere taşıyabilir. Güçsüz olup da yaratıcılıklarıyla galibiyete ulaşmasını bilen büyük kumandanların hikayelerini sizler için bir araya getirdim.

Kitapta bahsi geçen örneklerin hepsi, bir savaştan alınmış olsa da çoğunun günlük hayatın her anında karşılaştığınız durumlara benzediğini fark edeceksiniz. Kumandanların muharebe sırasında bulduğu çözüm yollarının, çok daha mikro ölçekte hayatınızda karşılaştığınız düğümleri yorumlamadaki kabiliyetinizi nasıl etkilediğini göreceksiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.