3,5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
25,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Genel Fiziki Coğrafya Kitap Açıklaması


Genel Fiziki Coğrafya isimli bu kitap, üniversitelerimizin Coğrafya bölümlerine, Sosyal Bilgiler ve Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dallarına devam etmekte olan öğrencilerin istifade edeceği kaynak ve yardımcı ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Coğrafyanın en temel konuları olan Fiziki Coğrafya, detaya kaçılmadan ele alınmış ve kolay kavramaya yönelik olarak takdim edilmiştir. Kitapta konular; matematik coğrafya, harita bilgisi atmosfer ve iklim, jeomorfoloji, hidroğrafya, toprak coğrafyası ve bitki coğrafyası başlıklı yedi bölüm altında verilmiştir. Çalışma, genel hatlarıyla anlatılan konular, anlamayı kolaylaştırıcı ve artırıcı olacak biçimde kullanılan şekillerin yardımıyla herkesin anlayabileceği bir düzeye çekilmiştir. Çalışmanın ilgili bölümlerde okuyan öğrencilere faydalı olacağı düşünülmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

 

Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.07.2014

Asla, kaynak ya da yardımcı ders kitabı olamaz.

Coğrafyaya çocukluğumdan beri meraklı olduğumdan her daim elimin altında olması için satın aldığım bu kaynak kitapta, üstelik yazarı Prof. Dr. olan bir kitapta şu cümleyi görmek tüylerimi ürpertti:

"Kuyruklu yıldızlar, çok eskiden beri insanlar tarafından bilinen yıldızlardır. Güneş sisteminin ilginç yıldızları olan kuyruklu yıldızlar..."
"...Fakat bunlar da sıradan bir yıldızdır."

Kitabın daha ilk sayfalarında başlayan anlatım bozukluklarını önemsememiştim ama böyle bir ÿ"bilgiÿ" ile karşılaşınca satın aldığıma pişman oldum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.