4/5 - 35 Kişi Yorum Yap, Kazan!
7,8 TL
12,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Devrim zamanı Rusya… Karakışı aratmayacak kadar soğuk, kasvetli bir eylül günü, tıp fakültesinden yeni mezun olmuş bir doktor, şehirde çoktan unutulmuş geleneklerin ve boş inançların hüküm sürdüğü uzak bir kasabaya gelir. Devrim, büyük şehirlerin merkezlerinde hayatı ve zihniyetleri altüst ederken, bu genç doktor ülkenin ücra bir bölgesinde kadercilikle ve batıl inançlarla zorlu bir mücadeleye girişir. Zor bir doğum, hassas bir cerrahi müdahale, uzaktaki bir hastaya ulaşabilmek için şiddetli bir kar fırtınasına rağmen göze alınan bir yolculuk, ağrılarını dindirmeye çalışırken morfinman olan bir meslektaş… Genç doktorun gündelik hayatında karşılaştığı bütün zorlu sınavlar, Bulgakov'un elinde olağanüstü güçlü bir anlatımla, dram sınırlarında gezinen bir dokunaklılıkta öykülere dönüşür
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%68,6
%22,9
%5,7
%0
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.08.2019

Mükemmel

Bir tıp öğrencisi olarak söylüyorum ki, 1917 Rusya'sının kara kışını iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu kitapta genç doktorumuzun yaşadığı acemiliği, vicdan muhasebelerini ve kendiyle olan kavgalarını siz de yaşamış kadar oluyorsunuz. Kitap oldukça sürükleyici ve duru bir anlatımı var, bir çırpıda bitti. Kesinlikle ileride bir gün tekrar elime almak isterim bu eseri. Rus edebiyatını seviyorsanız ve özellikle tıp öğrencisiyseniz okumanızı öneririm :)

07.07.2019

Harika

Bulgakov'u bu eseriyle tanıdım ve hayran kaldım, dönemi politik ve askeri durumlar dahil olmak üzere birçok açıdan ele alan, sadece mükemmel dedirtebilen bir kitap. Bulgakov ile tanıştıktan sonra zor ayrılacağınızı garanti ederim.

04.07.2019

Dokunaklı

Yeni yetme bir tıbbiyeli olarak elime aldığım bu kitapta kendimi buldum diyebilirim. Bana bu meşakkatli yolda yürürken hissettiklerimle yalnız olmadığımı gösterdi. Edebi niteliğinin yanı sıra öğretici bir kitap olduğunu düşünüyorum. Gerek ele aldığı konuların ilgi çekiciliği gerek yazarın kullandığı dilin sadeliği ve herkes tarafından anlaşılabilirliği çok güzeldi. Ailece okuduğumuz bu kitabı sağlıkçı olsun veya olmasın, doktorluk mesleğinin inceliklerini ve doktorların üstlendiği vicdani sorumluluğu en yakından anlamak isteyen herkese öneriyorum. Hissettirdikleriyle her zaman hatırlayacağım bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız