0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
11,68 TL
16,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 - 04 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


70 yıllık Sovyet deneyimi sosyalistler için ütopyanın yaşam bulması anlamına geliyordu. Ancak tüm iyi niyetlerine rapmen sosyalistler de insandı ve zaaflarından arınma yolunda herkes aynı hızda hareket etmedi, edmedi. Sonuçta insalık tarihi açısından çok çok kısa sayılabilecek bir sürede sosyalistler "iyi şeyler yapmaya çalıştı". Sağlık ve eğitim gibi temel iki alanda kesinlikle çok başarılı oldukları söylenebilir. Ama "İşçi sınıfı iktidarı" kapitalizme ne aşağılayıcı darbeyi uzaydan vurdu. Uzayın sonsuz derinlikleri insanlığa işçi sınıfı tarafından sunuldu.

Bu kitap daha önce yaşanmış tüm deneyimleri göz önünde bulundurarak 2000'li yıllarda dünya sol hareketlerine ve Türkiye'ye "şöyle bir" göz atmayı deniyor. Söyleşi yapılan 19 kişi, Amerika kıtasından Afrika'ya, Orta Asya'dan Avrupa'ya sol parti ve özellikle hareketleri veriler elverdiğince ve zorunlu olarak "kısaca" ele alarak "kıssadan hisse çıkarma"ya çalıştı. Devrim artık bir "hicran"mıydı yoksa Mihri Belli'nin dediği gibi dünya hala yeni "süprizler"e mi gebe? Gözlenen o ki eğer koşullar böyle sürerse, 2000'li yıllar, sol dalganın taşıyacağı sularla "tanışmaya" hazırlanıyor.
(Arka Kapak)Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Alan Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız