0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,04 TL
18,0 TL %22
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 13 - 17 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Renkli ve resimli olarak hazirlanan bu kitapta Türkçe’nin en büyük anlam zenginliği olan deyimleri bilmeceler eşliğinde öğretmek hedeflenmiştir. Kitabımız; karikatürlerle bezenmiş 95 deyim ve deyimlerle tamamlanacak yarım dörtlüklerden oluşmaktadır.

En üstte ipucu harfleri verilmiş, içine deyimin yerleştirileceği bir bulmaca bölümü vardır. Hemen altında ise deyimin anlamı verilmiştir. Anlamın altında yer alan görselde de bu deyim anlatılmaktadır. Yapmamız gereken, anlam ile resimi birleştirip deyimi tahmin etmek, ardıından da yarım dörtlüğü deyimle tamamlamaktır. Son adımda ise bulduğumuz deyim, cümle içinde kullanılacaktır.

Bu kitaptaki çalışmalar, öğrencinin öğrenme sürecine aktif olarak katılımını sağlamaya dönüktür. Her çalışma, sınıf ve benzeri çoklu ortamlarda dramatize edilmeye uygundur. Uygun bir yöntem izlendiğinde çocuklarımız deyimleri bir daha unutmayacakları biçimde öğreneceklerdir. Sınavlarda karşılarına çıkacak anlama ve anlatımla ilgili soruları kolayca çözebileceklerdir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.