26,6 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Geçmişten Günümüze Değerlerle Yaşamak Kitap Açıklaması

 

Günümüz toplumlarında pek çok kişi (ebeveyn, eğitimci, politikacı vb.) çocukların ve gençlerin geçmişe göre daha bencil, daha çıkarcı ve değerleri daha az benimseyen kimseler olduğundan şikâyet etmektedir. Dolayısıyla değerler meselesi, sosyal ve kültürel değişimlerden etkilenmektedir. O halde biz burada modern toplumdaki değişimin birey üzerinde meydana getirdiği etkiyi ele alarak işe başlamalı ve ortaya çıkan sorunların çözümünde ahlak ve karakter eğitiminin imkânını tartışmalıyız. Bu tartışmada günümüz modern yaklaşımları kadar İslam ahlak geleneğini de tarihi ve kültürel etkileşim bağlamında ele almak önemlidir.

Batı merkezli değerler ve ahlak eğitimi yaklaşımlarıyla klasik İslam ahlakının mahiyeti ve öğretimine ilişkin eserlerde ortaya konulan yaklaşımların genel hatlarıyla ortaya konulduğu bu çalışma, okuyucuya ahlak ve değerlerin mahiyeti ve öğretimi konusunda geleneksel ve modernin karşılaştırmalı bir sunumunu yapmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.