Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Tasavvuf'tan gaye, kişinin Alah'ı bilmesi ve ilminre "yok"luğunu hissedip yaşaması ve nihayet "Allah Baki"dir hükmünün zahir olmasıdır.

Yüzyıllarca insanlar, bu gaye ile sayısız çalışmalar yapmış, bu yolda elde ettikleri bilgiler, diğer hemcinsleriyle paylaşmak üzere sayısız eserler vermişlerdir.

Hazreti muhamed Mustafa Aleyhisselam'ın teliğine kulak veren ve Kur'an-ı Keri'i anlamaya çalışanlar, yaptıkları bu çalışmalardan sonra iki ana görüş çevresinde biraraya gelmişlerdir...

A-Allah'ı, insanın ve kainatın Ötesinde, insanın dışında, bir tanrı gibi kabul edenler... b-Allah'ı, sonsuz ve sınırsız Ahad olarak anlayıp; Allah dışında "gayrı varlık" ve hatta "gayrı" kavramı kabul etmeyenler...

Bu eser "B" şıkkını açıklayan Gavsı A'zam Abdülkadir Geylani Hazretleri ile aynı görüşü paylaşan değerli Nakşibendi kamillerinin beyanlarını ve gene bu konudaki bazı "gönül" ehlinin şiilerini bir araya getirmiştir.

İlahi sırlara ermek isteyenlere tavsiye olunur.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kitsan Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.