Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Futbol Taktikleri Tarihi Kitap Açıklaması

Nihayet! Futbol literatürünün klasiklerinden biri olan Inverting the Pyramid, diğer bir deyişle Futbol Taktikleri Tarihi artık Türkçede.


 


“Futbolun sahada nasıl oynandığına dair yazılmış en iyi kitap.”


Simon Kuper


 


Jonathan Wilson’ın bu ödüllü çalışması ne basit bir taktik analizi kitabı ne de sayı ve dizilimlere boğulmuş bir istatistik derlemesi. Futbol taktiklerinin tarihsel gelişimini coğrafya, tarih, kültür ve hatta siyaset ekseninde ele alan ve futbolun hem saha içi hem de saha dışındaki evrimini konu edinen bir başyapıt.


 


Güney Amerikalıların sömürgecilere karşı kendi becerilerini nasıl kabul ettirdiğinden, Avrupa’nın bireysel beceriyi takım düzenine göre uyarlamasına; beş forvetli dönemden, merkez golcülü yapıya; İskoçların pas oyununu dünyaya nasıl kabul ettirdiğine kadar pek çok tarihsel süreç bu kitapta gözler önüne seriliyor, taktiklerin tarihiyle ilgili onlarca soru kendine yanıt buluyor.


 


Futbol Taktikleri Tarihi futbol izleme, yorumlama, kurgulama hatta oynatma seyrinizi değiştirecek ve oyunun kavramsal evreniyle olan mesafenizi yeniden düzenleyecek bir eser. Kim bilir, belki de birileri anlamakla yetinmeyip değiştirme üzerine de adım atacak ve bu kitabın ileriki baskılarına yerel katkılar sunacak.


 


Yine de şimdilik “anlamakla” başlayalım.


 


İbrahim Altınsay’ın önsözüyle


 


Britanya Spor Kitapları En İyi Futbol Kitabı Ödülü


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%44,4
%22,2
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.03.2021

Çok başarılı

Futbolun saha içi unsurlarıyla ilgilenen sporseverlerin farklı bakış açıları edinebileceği detaylı ve bilgilendirici bir kitap olmuş. Taktiklerin geçmişten günümüze nasıl değişip geliştiğini ve futbol kültürlerinin birbiriyle bağlantısını akıcı bir dille anlatıyor. Çevirisi de futbol literatürüne uygun şekilde yapılmış, futbolla ilgilenenlerin bu kitaptan memnun kalacağını düşünüyorum

29.11.2018

!

Maalesef çok kötü çeviri

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.