0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
20,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 - 18 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Büyük Alman filozofu, kültür eleştirmeni, ilk çağlar sanat tarihi uzmanı, şair ve dilbilimci Nietzsche, kendine özgü üslubu, ortaya koyduğu çarpıcı ve yoğun fikirleri ile çağımızda en fazla ilgilenilen modern düşünce adamlarından biridir.


Etkileri günümüzde de süren Zerdüşt’te tüm yaşamı boyunca peşinde koştuğu Üst İnsan kavramını Zerdüşt’le özdeşleştirerek öğretisini açıklamaya çalıştı. Özellikle Hıristiyanlığın ananevi ahlak ve felsefe anlayışını “Tanrı Öldü” formülüyle özetlediği felsefi yaklaşımı ile temelden eleştirdi. Aforizmalarından birinde; “Hıristiyanlık, bizi antik kültür haşatından yoksun etti.


Sonra bizi yeniden İslam kültürünün hasatından da yoksun etti” der. O, müzik alanında da gerçek bir devrimcidir. “Geleceğin müziği Wagner’in müziğidir” derken onu kıyasıya tenkit etmekten geri kalmaz.


O, tanrısız zamanların ilahiyatçı şairidir. Yükseklik korkusu içinde, açık yürekli, dürüst ve yalnızlıkla kavgalıdır. Olağanüstü yükselişi ile kendisini Dionysos ile özdeşleştirme noktasına gelmiştir.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.