Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Frankensteın

Frankensteın

Frankensteın

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Elif Özsayar
Yayınevi :

Arion Basım Yayın , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Frankenstein bizlere, bu dünyaya ait olmayan, insanlar tarafından reddedilip sevgiden yoksun bırakılınca şiddete sarılan kimsesiz bir varlığın portresini sunar.

Ancak yaratıcısı Dr. Victor Frankenstein, bilimsel kibrinin, Tanrı'nın yerine geçme arzusunun, kadının rolüne soyunmak ve canlı bir varlık "doğurmak" istemesinin bedelini ödeyecektir. Ucube ve yaratıcısının Mont Blanc'ın gölgesinde karşı karşıya gelmeleri ve kutbun ıssız ve vahşi arazilerinde birbirlerini kovalamaları, bir karabasanın sarsıcı etkisi içinde aktarılır. Mary Shelley Frankenstein'ı tamamladığında hamileydi, daha önce bir çocuğunu bebek yaşta ölüme teslim etmişti ve yine hastalıklı bir bebek olan küçük oğluna annelik etmekteydi. Shelley, kendi duygularının derinliklerinden çekip çıkardığı bir duyarlıkla yorgun Gotik dehşete yepyeni bir soluk kazandırmış, bu sürükleyici ve tüyler ürpertici klasiği yaratmıştır.

Bu kitapta yer alan metin, 1818'de yayınlanan orijinal baskıya aittir. Kitapta ayrıca, Mary Shelley'nin yaşamının ve zamanın olaylarının bir kronolojisini, kapsamlı bir giriş bölümü ve Mary Shelley üzerine yapılmış eleştirilerden bir derleme bulacaksınız.Sayfa Sayısı: 305

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arion Basım Yayın

İlk Baskı Yılı : 1996

Sayfa Sayısı : 305

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755710464


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!