Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Fotoğraftaki Kadın Kitap Açıklaması

 


'İsrafil'in Kanatları' romanının yazarı Hakan Yaman'ın yeni romanı, Fotoğraftaki Kadın, uzak ama tutkulu bir aşkın romanı. Tesadüfen fotoğrafını çektiği kadına âşık olan Suphi'nin şehrin loş sokaklarında sabırla fotoğraftaki sevgilisini arayışının, içinde özenle sakladığı umudun yitip gitmemesi için çabalayışının hikâyesi.

'Sürekli ağlıyordum odamda. O zamana kadar hiç ağlamadığım kadar. Yıllarca biriktirdiklerimi bir seferde ağlıyor gibi... Sağanak olmuştu hüzünlerim, içime içime yağıyordu. Ve sanki bu dünyada sadece ben ağlıyordum. Bu işte de yalnız kalmıştım sanki. Herkes ağlasın istiyordum. O soğuk karanlık gecelerde yalnız başıma pencerenin önüne geçip yaşlı gözlerle yağmuru beklerken benimle birlikte etrafımdaki tüm insanlar ve cansız öteberi de ağlasın istiyordum. Keşke ılık bir yağmur yağsa, siyah sokaklara, tozlu çatılara, kaldırımlara, sokak lambalarına ılık bir sonbahar yağmuru yağsa diyordum içimden keşke... Keşke sokak lambaları bile ağlasa...'Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.05.2011

Türk edebiyatında iz bırakacak bir roman

Hakan Yaman´ın Fotoğraftaki Kadın romanı ülkemizde son yıllarda çıkan, biribirinin benzeri romanların yanında bambaşka bir yerde duruyor. Fotoğraftaki Kadın, Türk edebiyatında iz bırakacak romanlardan biri bence.

20.04.2011

Olağanüstü bir anlatım, şaşırtıcı bir kurgu

Güz Kokulu Günahlar romanını  aldığımda, daha önce Hakan Yaman´ın bu romanla Yunus Nadi ödülünü aldığını öğrendim. Son romanını bırakıp Fotoğraftaki Kadın´a  başladım ve iki günde bitirdim. Olağanüstü bir anlatım, şaşırtıcı bir kurgu. Tebrikler Hakan Yaman.

20.04.2011

Yunus Nadi Ödülünü gerçekten hak etmiş bir roman

Hakan Yaman´ın 2009 Yunus Nadi Roman ödülünü kazanan Fotoğraftaki Kadın romanını geç okudum.Okumasaydım çok şey kaybedermişim. Son zamanlarda okuduğum en iyi roman olduğunu söylemeliyim. Ancak o da pek çok iyi roman gibi maalesef hak ettiği ilgiyi görememiş. Fakat ben Hakan Yaman´ın bu romanda ulaştığı seviyeyle yakında Türk edebiyatında hak ettiği yeri bulacağına  inanıyorum.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.