21,0 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Fizik Yasaları Üzerine Kitap Açıklaması

 


1964 A. Einstein Ödülü ve 1965 Nobel Fizik Ödülü sahibi Profesör R. Feynman sadece fizik yasalarının kavranışına yaptığı katkılarla değil, fiziği fizikçi olmayanlar için de çekici kılma yeteneğiyle tanınır.

"Olağanüstü ... bu kitapta büyük bir fizikçinin düşünme biçimini görüyorsunuz."
Times Literary Supplement

"Feynman'ın "hiç kimse o kadar akıllı değildir" saptaması bana şunları çağrıştırıyor: Feynman'ın başarılarında "sihirli" bir yan yoktur, ama doğru düşünmek, doğanın gerçekliğine doğru bir şekilde yaklaşmak, doğru soruları sormak, geleneksel olmayan cevapları denemek, sahte seslere ve kanıtlanamaz varsayımlara karşı dikkatli olmak vardır."
Philip W. Anderson

Dick'in [Richard Feynman] fiziğinin insanlar tarafından anlaşılmasının zor yanı matematiksel denklem kullanmamasıdır. Nevvton'dan bu yana teorik fizikçiler denklemler yazarlar ve sonra bu denklemlerin çözümleri üzerine çalışırlar. Hans [Bethe], Oppy [Oppenheimer] ve Julian Schvvinger bu şekilde fizik yapmışlardır. Dick ise denklemleri yazmadan çözümleri kafasında yapar. Neler olup bittiğini kafasında canlandırır ve minimum matematik kullanarak çözümün ortaya koyduğu resmi çıkartır. Hayatları boyunca denklem çözmeye uğraşanların onun karşısında şaşırıp kalmalarını anlayabiliyorum. Onların zihinleri analitik çalışırken, Feynman'ınki resimseldir.
Freeman DysonSayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.11.2020

Faydalı

Fizikle arası pek iyi olmayanlara fiziği sevdirebilecek bir kitap

15.03.2019

Gerçek Bilimci Feynman

Fizik yasaları, popüler bilim konularına ilgisi olanlar için çok güzel bir kitap. Feynman, geleneksel fizikçilerin bakış açılarına kıyasla olaylara bütünüyle yaklaşan bir bilim adamıdır. Bu kitap içerisinde özellikle bir kısım var ki bence bilime nasıl yaklaşılması gerektiğini özetler cinsten. Okumak isteyenler için yazmıyorum, ama kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

16.09.2016

Fizik adına

Feynman ,fiziği daha genel anlamda etrafta görünen ,görünmeyen dünyalarda olup bitenleri anlatma konusunda fizik dünyasının belki de en değerli anlayan ve bunu anlatabilen dahilerinden biri. Sadece bu kitabı değil bütün kitapları okunmaya değer..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.