Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Fizik Üzerine Yedi Kısa Ders Kitap Açıklaması

Çağdaş fizikçi Carlo Rovelli, 20. yüzyıl fizik biliminin temel meselelerine cezbedici bir yolculuk vaat ediyor. Basit anlatımıyla dünyayı büyüleyen, 40’tan fazla dile çevrilen ve yayımlandıktan kısa süre sonra çoksatar listelerinde birinci sıraya yerleşen Fizik Üzerine Yedi Kısa Ders, bu alanla haşır neşir olmayan okur için de anlaşılır ve okuması keyifli bir çalışma. Rovelli, fizik alanında gerçekleşen büyük devrimin “en büyüleyici” yönlerini ve ortaya attığı soruları mercek altına alıyor: “Kuramların en güzeli”, yani Albert Einstein’ın izafiyet kuramı, modern fiziğin en sarsıcı yönlerine ev sahipliği yapan kuantum mekaniği, içinde yaşadığımız evrenin mimarisi, temel parçacıklar, kuantum çekimi, olasılık ve kara deliklerin ısısı…

 

“Kuramsal fizik, yaşamımızı yönlendiren tutkular ve duygulardan beslenir,” diyen Rovelli, çoğunlukla bize uzak kalmış bir bilimin aslında bizi kuşatan evren kadar yakınımızda olduğunu gösteriyor. 

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

 

 

 

 

Puanlamalar
%50
%33,3
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.04.2021

Kesinlikle okunmalı

Fiziğe ilgisi olan kişilerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. İster fizik bilginiz olsun ister olmasın, kitap 7 konuyu da güzelce açıklıyor.

11.09.2020

b

İnsanı daha fazla fizik ile ilgili kitaplar okumaya itecek harika bir kitap.

08.07.2020

sosyal bilimciler de okumalı

Fizik ve özellikle kuantum üzerine merakla okunması gereken bir yayın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.