Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Harry Dresden işinin en iyisiydi. Eh, teknik olarak o işi yapan tek kişiydi. Dolayısıyla Chicago Emniyet Müdürlüğü fanilerin yaratıcılığını ya da kapasitesini aşan bir vakayla karşılaştığında cevaplar almak için onun kapısını çalıyordu. Çünkü 'günlük' dünya aslında tuhaf ve büyülü şeylerle dolup taşıyordu ve bunların büyük bölümünün insanlarla arası iyi değildi. İşte Harry burada devreye giriyordu. Sorun çıkaran tuhaf şeyleri enselemek için bir büyücü gerekiyordu.
Tek bir sorun vardı. Harry tabiri caizse sinek avlıyordu. Bu yüzden polis kara büyüyle işlenmiş bir çifte cinayet vakası için ondan yardım isteyince Harry'nin gözlerinde dolar işaretleri belirdi. Ama kara büyünün olduğu yerde onu yapan bir kara büyücü de vardır. Ve o kara büyücü Harry'nin ismini biliyordu. Olaylar işte o noktada… ilginçleşmeye başladı. Büyü. İnsanı ölüme götürebilir.
"Heyecan verici, iyi kurgulanmış, karmaşık, sürükleyici ve şaşırtacak kadar iyi bir ilk roman." - Chris BunchSayfa Sayısı: 367

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar

%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.04.2012

Devam kitaplarını da tavsiye ederim

Okurken çok eğleniyorum, kurgu sağlam, hikaye kendine inandırıyor, gizemli, eğlenceli, gerilimli... Seri o kadar sürükleyici ki, günde 200 sayfadan fazla okumamak için kendimi tutmam gerekiyor.

05.08.2011

Daha önce okumadığıma pişmanım

Dresden Dosyaları´nın ilk kitabı Fırtına Büyücüsü tam da beklediğim gibi bir kitap çıktı. Eğlenceli, hareketli, sürükleyici ve komik... İlk 100 sayfa boyunca her şey normal bir polisiye romanı gibi ilerliyor fakat dokuzuncu bölümden itibaren işlerin rengi bir hayli değişiyor. Bunda Harry´nin şapkasındaki numaraları birbir ortaya çıkarmaya başlamasının ve olayın içine giren sıra dışı karakterin rolü de büyük. Zaten o noktadan sonra kendinizi öyle bir kaptırıveriyorsunuz ki bir bakıyorsunuz kitap bitmiş.

Büyüye getirdiği farklı bakış açısı, büyü ve iksir için kullanılan malzemeler ve bildiğimiz dünyanın arka planına oturtulmuş Yok Diyar, Beyaz Konsey gibi detaylar en çok beğendiğim ayrıtılar oldu.

Çevirisi konusunda biraz sıkıntı yaşadım yalnız. Uzun cümleleri anlayabilmek için bazılarını 2-3 kez başta okumam gerekti. Virgülle ayrılan kısımları başa ya da sona kaydırarak bundan çok da kolay kurtulunabilirmiş aslında. Ama onun dışında gayet iyi iş çıkarılmış. Böyle yoğun anlatımlarda ufak tefek hatalar hep olur.

Sonuç olarak ilk 100 sayfasında vasat bulduğum ve bitse de gitsek tarzında okuduğum fakat sonra sayfalarını çevirmeye kıyamadığım, hiç bitmesin istediğim bir maceraydı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.