Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Finansal Tablolar Analizi Kitap Açıklaması

 

Kitap, gördüğü yoğun ilgi sonucunda güncellenmiş 4. baskısını yapmıştır. Finansal tablolar analizi, işletmelerin mali durumunun ve faaliyet sonuçlarının, finansal açıdan yeterli olup olmadığını saptamak ve geleceğe yönelik tahminlerde bulunabilmek amacıyla, finansal tablolarda yer alan hesaplar arasındaki ilişkilerin ve bunların yıllar içindeki gelişimlerinin incelenmesidir.

İşletmelerin çeşitli paydaşları vardır. Bu paydaşlar işletmelerin finansal yapılarını yakından takip etmek isterler. İşletmeye yatırım yapanlar yaptıkları yatırımlarının kârlılığını, gelecekte işletmenin durumunun nasıl olacağını görmek isterler. Kredi kurumları, müşteriler, tedarikçi firmalar gibi diğer paydaşlarda kendi çıkarlarının gerektirdiği noktalarda işletmeyi tüm ayrıntısıyla tanımak isterler. Bu nedenle hem işletmeler hem de paydaşları kendi bakış açılarına göre finansal analiz yaparlar.

Bu kitapta finansal tablolar analizi ile ilgili genel konular incelenmekte ve temel finansal analiz teknikleri anlatılmaktadır. Kitabın ekinde SMMM Staja Hazırlık Sınavı için çözümlü test soruları bulunmaktadır.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-       Finansal Tablo Kavramı

-       Tekdüzen Muhasebe Sisteminde Finansal Tablolar

-       Genel Olarak Finansal Tablolar Analizi

-       Finansal Tablolar Analizi Teknikleri

-       Karşılaştırmalı Tablolar Analizi (Yatay Analiz)

-       Yüzde Yöntemi İle Analiz (Dikey Analiz)

-       Eğilim Yüzdeleri Yöntemi ile Analiz (Trend Analizi)

-       Oran Analizi (Rasyo Analizi)

-       Başabaş Noktası Analizi

 

 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.