44,5 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Fıçılarda Yaşamak - Sıradışı Hayatlar Kitap Açıklaması

 

“Evrende, doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz
Nehirler kendi suyunu içemez
Ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez
Güneş kendisi için ısıtmaz
Ay kendisi için parlamaz 
Çiçekler kendileri için kokmaz
Toprak kendisi için doğurmaz
Rüzgâr kendisi için esmez
Bulutlar kendi yağmurlarından ıslanmaz
Doğa yasasının ilk maddesi şudur:
Her şey birbiri için yaşar.
Birbiri için yaşamak, birlik ve bütünlüğü sağlar
Eski çağlardan beri gelen bir prensiptir bu:
Ben’i Sen yapar
Sonra Ben’i ve Sen’i Biz yapar…”

Bu kitap, günümüzün uçarı yaşam tarzına ve içinde bulunduğumuz toplumsal şaşkınlığa kültürel eleştiriler yöneltmekle yetinmiyor; aynı zamanda tarihten örnekler vererek, geleceğe dair umudumuzu besleyen, kötücül cinlere, melun ruhlara kafa tutan, düşünce ve eylemleriyle uygarlığın yeşermesine, insanlığın ilerlemesine katkıda bulunan, bizi kendi özgün tarihimizi yaşamaya ikna eden, bize yaşam enerjisi aşılayan dehaların, eylem adamlarının, bilge kadınların ve yüce şahsiyetlerin özgürlük, eşitlik ve adalete adanmış benzersiz yaşamlarını da gözler önüne seriyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.02.2021

Fıçılarda yaşamak

Kitabın içinde mülkiyet, eşitlik ve özgürlük, sın7f ayrımcılığı...gibi konularda yüzlerce yıldır kimler ne katkılar sunmuş, ne devrimler yaşanmış bunlardan örnekler var. Farklı farklı biografiler okuyorsunuz. Kitap ön yargıları kırıyor, bir mahallenin "öcü" diye anılanının, hiç de öyle olmayabileceğini görüyorsunuz. Eylemci ruhların en belirgin özelliği ilkeli duruşları, ilkelerinden taviz vermemeleri. Acı, çile, zorluk, baskı, esaret, tehdit, tecrit...herşeye rağmen bozulmadan, ölene kadar inandıklarını savunma dirençleri, yeniden yeniden denemeleri...bu yönüyle ilham verici ve okuyucuyu da motive edici.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.