30,0 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Feminizme Devam Kitap Açıklaması

 

Küçük Feministin Kitabı’nın yazarı Sassa Buregren bu sefer hem “küçük feministler” hem genç kızlar için “Feminizme Devam” diyor. Dünyanın her yerinde insanlar feminizmi ve kadın haklarını konuşmaya devam ediyor. Feminizm nedir ve feminist fikirler neden ortaya çıkmıştır? Toplumsal cinsiyet eşitliği nedir? Ve toplumsal cinsiyet eşitliği niye kendiliğinden olan bir şey değil, neden bunun için mücadele etmek gerekiyor? Sassa Buregren bu kitabında da, tarihi bilgiler ve toplumsal verileri, gençlerle feminizm üzerine yaptığı söyleşilerle bir araya getiriyor. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ve eşitlik mücadelesinin farklı ülkelerde nasıl farklı biçimlerde geliştiğini anlatıyor. Bazı toplumlarda kadınlar araba kullanabilme hakkı için seslerini yükseltirken bazılarında eşit işe eşit ücret hakkı için mücadele ediyor.

Küçük Feministin Kitabı ile ülkemizde büyük ilgi gören Sassa Buregren, bu kitapta da “küçük feministler” ve ablalarıyla bir arada,

 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.11.2018

Feminizm

Çok ustalıkla yazılmış ve konuya ilişkin bilgileri ilgi çekecek şekilde verilmiş, pek çok kişinin yararlanabileceği bir çalışma.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.