4/5 - 25 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 360

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız ge ... Tamamını gör
15,74 TL
23,15 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Nigel Warburton

Nigel Warburton

Open University’de felsefe okutan Nigel Warburton, eleştirel düşünce alanında yaptığı kapsamlı çalışmaların yanı sıra, Philosophy: The Basics ve Philosophy of the Classics başlıklı yapıtlarıyla da tanınıyor. Bu çalışmalarını yayıncılık faaliyetleryle de destekleyen Warburton, Routledge’in yayımladığı Philosophy: Basic Readings serisinin editörlüğünü yapıyor.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor. 2000 yıllık Batı felsefesini Sokrates'ten hayvan hakları hareketine kadar ana hatlarıyla sunuyor. Warburton çoğumuzun gözünü korkutan ve anlaşılmaz bulduğu felsefeyi herkesin anlayabileceği ve günlük hayatında kullanabileceği bir konu haline getiriyor. Batı felsefesinin büyük düşünürlerini kronolojik sırayla tanıyacağınız, zevkle okunacak mükemmel bir giriş kitabı.

Batının düşünce tarihiyle ilgilenmek isteyenler için en uygun başlangıç noktası.
-Publishers Weekly-

Felsefe öğrenmek isteyenler için paha biçilmez bir klasik. Felsefenin sanıldığı kadar karışık ve zor olmadığını, tam tersine güzel bir zihin alıştırması olduğunu kanıtlıyor.
-Oxford Times-

Batı felsefesi tarihinde bir gezinti, öğretici ve eğlenceli.
-Sacramento News and Review-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%72
%16
%8
%4
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.05.2019

-

ortaokul, lise düzeyine hitap eden bir kitap. dar kapsamlı ama yeni başlayanlar için iş görür.

22.04.2016

harika

Felsefeye giriş için çok uygun bir kitap. Dili sade, anlaşılır, akıcı ve lezzetli...

23.12.2015

4X4

Okuduğum en güzel felsefe kitaplarından biri. Felsefeye ilgi duyan ve yeni başlayanların mutlaka okuması gereken bir kitap. Çevirisi de harika.