3,5/5 - 19 Kişi Yorum Yap, Kazan!
73,7 TL
110,0 TL %33
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Evren nasıl oluştu? Gerçek nedir? nasıl daha iyi bir hayat yaşayabiliriz? İnsanlar tarih boyunca yaşam ve varoluşa dair çok sayıda felsefi soru sordular. Büyük düşünürler de dünyamızı şekillendirmeye devam eden çözümler sundular.

Sade bir dille yazılmış olan Felsefe Kitabı, kolayca anlaşılan kısa ve özlü açıklamaları, karmaşık teorileri adım adım çözen şemaları, felsefeyi anımsanabilir kılan klasik alıntıları ve esprili çizimleriyle başucu kitabınız olacak.

Felsefeye yeni başlayanlar, öğrenmeye doymayanlar ve tüm felsefe düşkünleri bu kitapta düşüncelerini besleyecek çok şey bulacak.Sayfa Sayısı: 353

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%52,6
%21,1
%5,3
%10,5
%10,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.02.2019

Kapsamlı ama ...

çok kapsamlı ve detaylı bir kitap ancak ilk çağ felsefesi çok dar tutulmuş. Stoa Felsefesine sadece 1 sayfa ayrılması, ve hatta Roma Stoa'sından hiç bahsedilmemesi hayal kırıklığı.

02.03.2012

Eşsiz Bir Eser

Bu kitap, felsefenin dönem dönem gelişimi ve bu gelişime katkıda bulunan bütün felsefeciler hakkında kısa ve öz bilgiler (öne sürdükleri felsefi düşünce, kısa hayat hikayeleri vs.) edinebilmek adına alınabilecek en iyi kitap. Kötü yanları ise kitabın sayfalarının ışık altında okumayı çok zorlaştırması (parıl parıl parlıyor) ve bir de kitabın bazı bölümlerinde yazar(lar)ın kişisel yorumlarıyla karşılaşabiliyoruz. Keşke felsefeciler hakkında iyi veya kötü diye yorum yapılmasaymış, sonuçta amaç bize sadece bilgiyi aktarmak ve yorumlama işini bize bırakmak.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız