Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fatıma - İnsanlık Örneği

Fatıma - İnsanlık Örneği

Fatıma - İnsanlık Örneği

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Muaz Pazarbaşı
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir insanın tarif ve tavsifinin yapılması ya Âlemlerin Yaratıcısı tarafından, ya kendisinin akranı ve benzeri olan insanlar tarafından ya da onun kendisinden sonra bıraktığı düşünce, davranış ve hareketleri yoluyla mümkündür.

Rabbi, Fâtıma'yı çok hayırlar sahibi ve kalıcı Kevser olarak adlandırmıştır. Babası onu âlemin en üstün kadını olarak tanımlamış ve ona denk olarak tüm zamanlarda ve asırlarda Ali bin Ebû Tâlib'den başkasını bulamamıştır.

O, Peygamberin canının bir parçası ve meyvesiydi. O, sadece Peygamberin kızı, Ali'nin eşi, Hasan, Hüseyin ve Zeyneb'in annesi değil, belki pak Ehl-i Beyt'in odak ve merkez noktasıydı. O, Allah tarafından kendisine yüklenen çok zorlu görev ve sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getiren tek kimseydi.

Bütün bu kemal ve faziletlere sahip olan Fâtıma'nın, dünyevî ve beşerî bir varlık olarak örnek alınması ve onun, ilmî ve amelî bütün hayat ve davranışlarına uyulan, sadece düşünsel bazda kalmayıp gerçekte de etki bırakacak bir model olarak bilinmesi gerekmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Önsöz Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055030230


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!