40,0 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Farkındalıktan İçtenliğe Doğru Kitap Açıklaması

 

İrlanda asıllı Amerikalı bir baba ve Japon bir annenin oğlu olarak 1952'de Tokyo'da dünyaya gelen Stephen Murphy-Shigematsu, 1953 yılında ailesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı. Doktorasını psikoloji alanında Harvard Üniversitesi'nde tamamladı. Tokyo Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Halen, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesinde profesör olarak çalışmaktadır.
 
Bu kitap için ne dediler?
"Severek okuduğum bu kitap, birlikte yaşama biçimimizde radikal bir değişim yaratma potansiyeline sahip. Stephen Murphy-Shigematsu, genellikle odaklanma, dikkat ya da stresi azaltma gibi bilişsel değişimler ile ilişkilendirdiğimiz farkındalık kavramını, hoşgörü, minnet, içtenlik gibi kalplerimizin sahasına, yani olması gerektiği yere taşıyor. Anlattığı hikâyeler ve pratik uygulamalarla, benmerkezci bir dünya görüşünden daha kapsayıcı, çevresiyle bağ kurabilen, şefkatli ve sorumluluk sahibi bir yaşama nasıl geçebileceğimizi gösteriyor. Çocuklarından üniversite öğrencilerine, ölen büyükannesinden kendi çift ırklı çocukluğuna kadar, anlattığı her hikâyede içtenliğin muazzam örneklerini bizzat kendi deneyimleri ile gösteriyor. Anlattığı her hikâye kalbimizi başkalarına açabilmemiz için çok değerli birer anahtar. Sosyal adalet, liderlik ve eğitimle bağ kurarak basit, doğrudan ve gönülden yapılan yedi uygulama ile bize İçtenliği sunuyor."
—Mirabai Bush, Contemplative Mind in Society Merkezi Kıdemli Araştırmacısı, Compassion in Action (Ram Dass ile) ve Contemplative Practices in Higher Education (Daniel Barbezat ile) kitaplarının yazarı
 
"Yazar, bir samurayın kızı olan büyükannesinden öğrendiklerini paylaşarak, bizlere içten yaşama sanatının yolunu gösteriyor. Kitap, yazarın yıllar süren özgünlük arayışını, zayıf yönleriyle barışmasını, başkalarıyla olan bağlantılarını keşfetmesini ve hayattaki benzersiz amacını bulmasını sade ama etkileyici bir dille anlatıyor. Amerikan ve Japon değerlerini harmanlayan öyküleri ve farkındalığa ulaşma konusundaki görüşleri beni derinden etkiledi. Kitaptaki uygulamalar, kendi hayatlarımızın anlamını bulmamız için bize yardımcı olacak birer rehber."
—Reiko Homma-True, Alliant International Üniversitesi E. Profesör
 
"Murphy-Shigematsu tam anlamıyla usta bir hikâye anlatıcısı. Budizm ve modern psikoterapi tarafından sunulan erişilebilir manevi uygulamalarla iki kültürlü yetiştirilmesinin kişisel deneyimini ustaca bir araya getirerek, insani potansiyelimizin zirvesine ulaşmamıza rehberlik eden bir dost, bir yoldaş. İçtenlik, yalnızca bireyleri değil genel olarak toplumları iyileştirmeyi amaçlayan ve insanın hayatını değiştiren bir felsefe. Bu kitabı okumak sizi daha iyi bir insan yapacaktır."
—Isabel Stenzel Byrnes, Yas danışmanı ve The Power of Two kitabının yazarı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.