Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

İthaki Bilim-kurgu Klasikleri 32

7/10 - 49 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Dost Körpe
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu. -Margaret Atwood
Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır. -Neil Gaiman
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun iyi edebiyat da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.
Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok olmak üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag'ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred'la beraber yaşıyordu. Ancak yeni komşusu Clarisse'le tanışmasıyla tüm hayatı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulayacaktı.
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Düzeltmen: Alican Saygı Ortanca

Hazırlayan: Yankı Enki

Grafiker: Matt Owen

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 208

Ebat : 13,5 x 21

ISBN: 9786053757818


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
👏

Oluşturulan dünyanın içinde yaşıyormuscasina okuduğum, bir solukta bitirdigim bir kitapti. Kesinlikle okuyun , ,okutun.

Güzel kitap

Kitabı severek okudum, merak uyandırdı kesinlikle tavsiye ederim

Yeni Basım

Kitabın mini şekilde basılmış olan halinin çevirisi o kadar iyiydi ki cümleler daha etkileyici ve açıktı. Önceki basımı arkadaşıma hediye etmiştim. Tekrar okumak için yeni basımdan almak zorunda kaldım ve çevirinin değiştiğini gördüm. Gerçekten hüsrana uğradım, yazarın önsözü bile bambaşka bir şekilde çevrilmiş ve eksiltilmiş. Alıntıladığım yerleri tekrar okudum ve gördüm ki cümleler bambaşka bir hale gelmiş ithakiden ricam,eski çeviriyi kullansınlar tekrar.