Sayfa Sayısı : 150

İlk Baskı Yılı : 1996

Dil : Türkçe

Abdülhak Şinasi, bu suretle, kendi iç dünyasının hazinesini zenginleştirmiş olarak geniş bir edebiyat kültürü ve olgun bir edebi şahsiyetle karşımıza çıkmış bulunuyor. Hiç şüphe etmiyorum ki, Ab ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yazar Hakkında

Abdülhak Şinasi Hisar

Abdülhak Şinasi Hisar

Abdülhak Şinasi Hisar, (İstanbul, 14 Mart 1887 - 3 Mayıs 1963) Türk romancı, yazar.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Abdülhak Şinasi, bu suretle, kendi iç dünyasının hazinesini zenginleştirmiş olarak geniş bir edebiyat kültürü ve olgun bir edebi şahsiyetle karşımıza çıkmış bulunuyor. Hiç şüphe etmiyorum ki, Abdülhak Şinasi Hisar, "Fahim Bey ve Biz" çapında daha birkaç eserle Türk edebiyatında, kendisine göre müstakil bir alemin sahibi olacak ve Fransız edebiyatında Barresien bir eda, Proustien bir hava, Anatole France'vari bir hassasiyet denildiği gibi Türk edebiyatında da daima Abdülhak Şinasi'ye maledilen, bir halis ve asil san'atkar edası, hayatın gerçek ve basit realitelerinden müteşekkil bir feerie havası, merhamet ve istihza ile karışık bir insani hassasiyet bulunacaktır.
-Yakup Kadri Karaosmanoğlu-Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 1996


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bağlam Yayıncılık

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

05.01.2010

Mutsuz Fahim Bey

Fahim Bey hayalleriyle gerçeklerden kaçan ama gerçeklerin hayallerini beslemesini isteyen edepli ama biraz pimpirikli biri.. Benim anlatıcının Fahim Beyle ilgili anektodlarından çok Fahim Bey üzerine yaşlılık, mutsuzluk ve ölüm ile ilgili konuştuğu o son yirmi otuz sayfa çok hoşuma gitti.