3,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap
29,65 TL
39,0 TL %24
Standart Teslimat : 27 Eylül - 01 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Evlenilecek Kadın Kitap Açıklaması

“Belki kadınların üniversiteye gitmelerine izin verilmemeli; böylece sonradan, düşünen kafalar olarak hayatta neler kaçırdıklarını hissetmezler.”

Margaret Atwood’un 1969 tarihli ilk romanı, feminist hareketin güçlü etkisini de haber veren eşsiz bir manifesto.

Tüketici davranışlarını ölçen bir araştırma şirketinde  çalışan Marian, geleceği parlak  bir hukukçu olan Peter’den evlenme teklifi alınca hiç düşünmeden kabul eder. Zaten her genç kızın rüyası değil midir bu? Ama bir anda yoluna Duncan çıkar,  İngiliz edebiyatı öğrencisi, kendisine ve Marian’a bir gelecek vaat etmeyen, kayıtsız, kaygısız Duncan. Duncan ona kariyer planları dışında, tasarlanmamış, hesapsız bir dünyayı gösterir. Aşk mıdır bu?

Üstelik Marian birdenbire et yiyememeye, Peter’i, evliliği, aşkı, bedenini sorgulamaya başlamıştır. Artık evliliğe giderken kafasında kocaman bir soru vardır: Yoksa kendi bedeni de Peter için tüketilecek bir nesne midir?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%40
%26,7
%20
%6,7
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.03.2021

Vasat bir kitap

Yazarin önceki iki kitabinı(Damizlik Kızın Öyküsü ve Ahitler'i ) daha çok begenmistim.Bu kitapda güzel ama öncekiler daha iyiydi.Bu kitabın sonu biraz hava da kalmış gibi.

08.09.2020

Etkili

Etkileyici bir kitap

14.04.2020

Yine bir Atwood harikası

Olayları üstten üstten anlatarak aslında derinde yatanları sürekli göz önüne seriyor. Bir kadının toplumdaki yeri, ondan beklenenler ve dolayısıyla evlenmek, yuva kurmak ve çocuk yapmak kavramlarını bir kaç açıdan değerlendirerek eğlenceli bir şekilde sunuyor aslında. Abartılmamış ama yine de yerinde espirili tarzı keyifli bir okuma sunuyor. Konusu haricinde, Atwood'un anlatısı yine net, akıcı ve temiz. Filmi olsa, o da çok güzel olur. Kesinlikle Türkiye'deki kadınlara tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.