0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
9,6 TL
12,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 Haziran - 21 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Evimde Yaşayan Yahudiler Kitap Açıklaması


. Çocukların ve göz ardı edilenlerin dünya görüşlerini harika deneyimlerle anlatan bu güzel Moskova ve Brooklyn hikâyeleri masumiyetin kıvrımlarıyla şekilleniyor. Kitabın ilk hikâyesi olan başyapıt, İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Alman işgalinde, Yahudi bir arkadaşına ve kızına güvenli bir barınak sağlayan Rus kadını Galina'nın bir anlık cömertliğinin ardından yaşadığı ikiyüzlülüğü ve kararsızlığı anlatıyor. "Aşk Dersleri- Pazartesileri Saat 9.00'da" hikâyesinde, henüz kendisi bir ilk öpücük bekleyen genç bir matematik öğretmeninin kız öğrencilerine seks dersleri vermek zorunda kalması anlatılıyor. "Metres"te ise, ailesiyle Rusya'dan Amerika'ya göç eden bir çocuk, büyükanne ve büyükbabasının yeni ve birbirlerinden kopuk hayatlarındaki birçok özel ayrıntıya tanık oluyor: Misha, doktor ziyaretlerinde büyükannesinin sayısız şikâyetini İngilizceye çevirmekle görevli ya da büyükbabasının başka bir kadına gizlice kur yaptığını saklamakla...

Enstantane görüntü yaratmakta ve detaylara ışık tutmakta uzman olan yeni göçmen Lara Vapnyar, hayat maceralarını, olasılıkları, hayal kırıklıklarını ve beklenmeyen değişimleri ince bir mizah anlayışıyla, mükemmel bir zamanlama ve çarpıcı bir duygusal dürüstlükle yazıyor. Okunması ve izlenmesi gereken bir yazar.

"Güçlü... Vapnyar daha da genişleyen özgürlüğünü kanıtlamış görünüyor."
-Richard Eder, New York Times

"Dikkat çekici bir koleksiyon... İçeriği ve sadeliği şaşırtıcı. Vapnyar'ın duyarlı ve içgörülü yazım tarzıyla, tarihin ve savaşların örselediği karakterler, uzun Sovyet gecelerinin içinden garip bir parıltıyla ortaya çıkıyorlar."
- Gary Shteyngart, The Russian Debutante's Handbook'un yazarı.

"Vapnyar'ın tarzı şaşırtıcı derecede şeffaf? Bu kitaptaki psikolojik ayrıntıları yakalayabilecek bir yazar hayal etmek zor."
- Alice Truax, Vogue

"Lara Vapnyar Rus ruhuna sahip bir Jane Austen. Bu mükemmel hikâyelerdeki güzellik ve duygu karışımı inanılmaz."
- Louis Menand, The Metaphysical Club'ın yazarı.


"Farkında olmadan ilginçleşen, zarif bir düz yazı? Bu harika koleksiyon insanı anlatan küçük anları etkili bir şekilde yakalıyor."
- Cherie Parker, Minneapolis Star Tribune

"Kendinizi ışıltıya hazırlayın."
- Daniel Asa Rose, New York ObserverSayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.