4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
30,0 TL %30
Standart Teslimat : 31 Ekim - 04 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Eve Dönemezsin Kitap Açıklaması

Kalbi derinden kırıldığında sessizdir insan. Konuşabilmesi için ona yeni bir ses verilir...

Bu romanın adımları dolaşıyor. Yürürken burnunu çekip kendi kendine konuşuyor. Aşk içmiş. Kalbindeki ödemi gözyaşlarıyla çıkarıyor vücudundan.

Dağ kekiği, imkânsız aşk sırtını dönmüş giderken nasıl kokarsa, öyle kokuyor bu roman. Geceleri dolunayın altında uzayıp giden kırların ona arka çıkacağını sanıyor.Kalbindeki elemi kahkahayla çıkarıyor vücudundan.

Bu romanın dili dolaşıyor. Yoksul bir çocuğun, hayallerine ulaşmak için yeni bir sese tutunma çabasını anlatıyor. Küçük yaşta hayat mücadelesini, kan ter içinde bir aşka bağlanma tutkusunu anlatıyor. Sol elinin parmaklarını birleştirip, bir buket gül gibi uzatıyor öğretmenin kızılcık sopasına.

Kış meyvelerinin isimlerini ezberleyemediği için kar altında bekliyor, tek ayak üstünde. Bıçak saplandığı yerden çıkmıyorsa, durup kabzasını süslüyor gülümseyerek.

Aşk içmiş.
Göçük altında kalmış bir roman bu.
Durup durup Selvi diye birine sesleniyor.
Kurtarılmayı değil, anlaşılmayı bekliyor.

Muhtemelen sizden de cesaret alıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.02.2021

Yayla Edebiyatı

Karadeniz insanına kültürüne merak duyuyosanız onu içerden anlatan bir göz olarak bu kitaba güvenebilirsiniz. bilinç altına kadar inmiş. yaylalarına kadar çıkmış.

20.12.2020

Beş Yıldız

Selahattin Yusuf'un yarı biyografi romanı. Doğu Karadeniz'i edebiyatın içinde zengin imgelerle okumak isteyenler için doğru tercih. Ve tabi mizah ve duyguda bizi yalnız bırakmıyor.

13.12.2020

Kış Tablosu ve Çocuğun Kaçışı

Bir çocuk zihninden sesleniyor bize yazar.  Henüz yetişkinlerin ögrenilmiş çaresizliklerini deneyimlememiş  bir çocuk zihninden... Bu deneyimin tam içine sürüklendiği an onu her çocuk, her insan gibi reddeden; çocukluğun o sonsuz hayal gücüyle tüm eğitim adı altında dayatılanlar yerine, kendi gibiliğinde kaybolmayı seçen herhangi bir çocuk zihninden... Baskılanmayı istemeyen, herkes gibi olmak yerine kendi gibiliğini kaybetmemek için içinde mücadeleler veren ve bunun için kendine sığınak olarak "KIŞ" tablosunu seçen bir çocuk zihninden...Şimdilerde özgünlüğünü mumla aradığımız çocuk zihnini korumak pahasına tüm dış dünyadan elini eteğini çekerek neredeyse oraya sığınışını okuyoruz. Kazanan o çocuk oluyor. Tüm gayretiyle içinde tek başına savaştığı sisteme yedirmiyor düşlerini...Sevmek kolaydır diyor aynı çocuk sevmeye kolay bırakırız kendimizi ama inanmak zordur. İnanmak için iliklerine işlemesi gerekir gerçeğin... Hikayenin geri kalanı biraz hüzünlü hatta çok hüzünlü...Fakat kalbe şifa bir hüzün bu.Kaleminiz dert görmesin. Çok yazın daha çok yazın

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.