4,5/5 - 45 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,24 TL
28,0 TL %42
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Kasım
Standart Teslimat : 19 - 21 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Esir Şehir Üçlemesi" edebiyatımızın güçlü ve klasikleşmiş ismi Kemal Tahir'in başyapıtlarındandır. Her büyük ve klasik yapıt gibi, bir ya da birden çok problematiği mükemmel bir biçimde işleyen bu nehir roman dizisinin ilk kitabı olan "Esir Şehrin İnsanları"nda Kemal Tahir, Mütareke Dönemi Osmanlı aydınının ve İstanbul'unun destansı direnişinin ve mücadelesinin benzersiz bir fotoğrafını çekmektedir.

Kurtuluş Savaşı öncesinin anlatıldığı pekçok roman yazılmıştır kuşkusuz, ama hiçbiri bu denli edebi ve ölümsüz olamamıştır.

"Türkiye'yi, Türkleri sahiden tanımak isteyen yerli yabancı herkes Kemal Tahir'i okumak,
anlamak zorundadır."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 341

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar

%82,2
%13,3
%0
%2,2
%2,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.09.2019

Kurtuluş Savaşı’nın Romanı

Esir Şehrin İnsanları, üçlemenin ilk kitabı. Kemal Tahir bu seride Mütareke döneminin sancılı günlerine adeta ayna tutuyor. Olayları tarafsızlığıyla ele alan Tahir dönemin panoramasını sunuyor. Duru anlatımıyla okuma sürecini kolaylaştırıyor. Esir Şehrin İnsanları’nda olaylar Mütareke döneminde ülkesine dönen Kamil Bey’in çevresinde geçmekte. Fakat İstanbul ve Anadolu da başrolde. Edebiyat ve tarih birbirinden ayrı düşünülemez elbette. Kemal Tahir bu üçlemeyle bunu gösteriyor bize. Kurtuluş Savaşı dönemini anlamak, araştırmak isteyenler okumalı.

03.09.2019

yakın tarih

Yakın tarihimizi öğrenmek istiyorsanız okuyun

23.10.2018

Mükemmel

Okurken ister istemez o dönem tarihini merak ediyor insan. O tarihlerde olup bitenleri, olayları okuma, araştırma ihtiyacı duydum. Güzel kurgulamış yazar fakat bazen insan kopabiliyor eseri okurken, yani bazı yerler var ki olaylar biraz karışıyor gibi bir hal alıyor. Fakat okunması gereken bir eser.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız