Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Eşik Kitap Açıklaması

 


2012 Yunus Nadi Roman Ödülü

Zileli'nin romanı Eşik bir kadının var oluş hikâyesini anlatıyor. Siyasal ve ideolojik çatışmaların içindeki Eylül adlı bir kız çocuğunun açmazlarını, çelişkilerini ilmek ilmek örerken, bir ailenin bireyleri olan öteki roman karakterlerinin ruhunda, düşünce dünyasında yaşanan dönüşümü de özgün bir üslupla yansıtıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 325

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 263

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Büşra Ersanlı: Kitaplarla dayanışma
Sağlıklı olmaya uğraşmayan bir insan hastalanmaz, o zaten hastadır." (Ve hemen annemi hatırlıyorum ne denli bir disiplini vardı, sağlığını, dinamizmini korumak için.) ... Sanki dünya hapishane olmuş!

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Dünyanın tüm suçlarını üstlenen tanık
Selim Yalçıner

Zileli’nin romanı, kahramanları gerçek yaşamdaki insanlarla ister isimlendirilsin isterse kendi başlarına yaşamaya bırakılsınlar, okunmayı, hem de Saramago tarzı çok dikkatli bir okumayı hak ediyor: öykü, öyküler daha doğrusu ve de karakterler, çok şey anlatıyorlar geçmişe, güne ve en önemlisi de, geleceğe ilişkin.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.02.2019

Sıkıcı

Ödüle istinaden aldığım bir roman fakat bana hiç akıcı gelmedi. Maalesef 100 sayfa okumadan bıraktım. Olaylar arası geçişler bana çok ani geldi ve takibi zormuş gibi.

02.03.2015

Harika

Ödülü almayı hak etmiş. Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaptı. Tebrikler Irmak ZİLELİ. Devamını bekliyoruz...

15.11.2013

BAYILDIM

Bu kitap nasıl çok satanlar arasına girmez, bu yazar nasıl gündemi altüst etmez anlamadım. Yıllar geçse de hatırlayacağım. Süper bir dil. Bayıldım. Yazarın başka kitapları var mı?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.