Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Escobar'ı Deviren Muhbir Kitap Açıklaması

 


Bryan Cranston'ın başrolünde oynadığı bir Hollywood prodüksiyonu "The Infiltrator"a ilham veren gerçek yaşamöyküsü.

Robert Mazur yıllarını Medellin kartelinden bilgi sızdırarak geçirdi. Yıllarca arkadaşlık ettiği kara para aklayan işadamları, bankacılar onu Bob Musella olarak tanıdılar. Sözde zengin, filmlerdeki lüks hayatı yaşayan bir mafya üyesiydi. Hep beraber geceliği 1000 dolar olan otel süitlerinde partiler verdiler, dünyanın en iyi şampanyalarını içtiler, Rolls-Royce'larını sürdüler ve özel uçaklarla seyahat ettiler. Ama Mazur'un Armani takım elbisesi ve Renwick çantasının içindeki bant sürekli işlenen suçları kaydediyordu.

"Muhbir" Mazur'un uyuşturucu mafyasına hizmet veren bankacıları, yozlaşmış politikacıları, vergi kaçakçılarını ve teröristleri nasıl deşifre ettiğinin hikâyesi, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kartellerinden birinin yükselişi ve düşüşünü anlatan, inanılmaz bir modern tarih dersidir.

Ancak bir hayal ürününde olabilecek tehlikeli yalanlar, iş üstündeyken yakalanma ihtimalleri, kıl payı kaçışlarla dolu "Muhbir"i nefes nefese okuyacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beyaz Baykuş

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.06.2017

Perde Arkası

Bu kitapla sadece uyuşturucu parasının seyahati değil Suudi ve o bölge zenginlerinin Batılı diplomat ve siyasetçileri ile olan içli dışlı kirli ilişkileri faizsiz kazanç adı altında temiz inançlı insanların paralarınıda kirli amaçları için kullanımları anlatılıyor. Zenginin dininin imanının para olduğu ve bazı uyanıklarında lig atlamak için aldıkları riskler gözönüne seriliyor. Tabiiki uyuşturucu insafsızlığı ve para trafiğide geniş bir şekilde ele alınıyor. En önemli olay ise dünyanın heryerinde olduğu gibi Amerikada da kişisel menfaat, çıkar ve egoların birlikte çalıştıkları insanların hayatını kaale bile almadıklarının iğrençliği ve gerçekliği anlatılıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.